2
fotot
Vähk Eestis ( Silja Paavle)

„Vähi peamiseks riskiteguriks on vanus, alates viiekümnendatest eluaastatest hakkab haigestumine vähktõppe suurenema ning suureneb kõrge vanuseni välja,“ nentis Tervise Arengu Instituudi epidemioloogia ja biostatistika osakonna juhataja Kaire Innos oma ettekandes täna toimuval vähiliidu teaduskonverentsil.

„Kui 2000 aastal diagnoositi 75 aastaste ja vanemate seas üle 20% vähijuhtudest, siis nüüd diagnoositakse üle 35% ehk üle kolmandiku vähkidest just vanematel inimestel,“ lisas ta.

Vähihaigestumus on Innose sõnu tõusmas nii meeste kui naiste seas, kuid hea uudisena vähki suremus väheneb ning elulemus pärast vähidiagnoosi saamist paraneb.

Sagedasemad vähipaikmed meestel eesnäärmevähk - 26%, muud vähid – 15%, kopsuvähk - 14%, naha ja käär-ning pärasoolevähk 10%. Naistel on sagedasemad kõikvõimalikud muud vähid (22%), rinnavähk (16%), nahavähk (16%) ning käär- ja pärasoolevähk (11%).

Kokku elab Eestis üle 55 000 inimese, kellel on diagnoositud vähk.

Jaga artiklit

17 kommentaari

Ä
Ärge süüdistage ainult inimesi!  /   08:50, 11. nov 2017
Kõige mugavam on öelda, et väärtustage oma tervist, minge õigel ajal arsti juurde, mõelge positiivselt jne. Meie tegelikkus on selline, et pidevast stressist pole pääsu, seda tekitab praegune ühiskonnakorraldus ise. Positiivselt mõtlevad Eestis ehk ainult nn esimese eesti rikkurid, kui nemadki. Rääkige "tavainimestega" - saate teada, et eriarsti juurde saatekirja saamiseks peab paljudel juhtudel perearstiga lausa võitlema. Ja siis, pärast mitmekuist järjekorras ootamist ei suvatse arst sinu mure ärakuulamiseks mõnda minutitki kulutada, vajalike uuringute tegemisest rääkimata. Paar analüüsi ja - mine minema, ja õpi positiivselt mõtlema, hüpohondrik! Absoluutne hoolimatus ja süüdimatus. Lõpuks siis süüdistatakse haiget, et olete ise süüdi, miks te õigel ajal arsti juurde ei tulnud.
  /   12:38, 10. nov 2017
Ehk kasvab seetõttu, et inimesed elavad kauem ja sõeluuringud ning diagnoosimine on paremaks muutunud.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis