(PantherMedia / Scanpix)

Keskmine esmatasandi arstiabi vastuvõtuaeg on üle maailma väga erinev, ulatudes 48 sekundist Bangladeshis 22,5 minutini Rootsis, selgub suurimast sellekohasest ülemaailmsest uuringust, mis avaldati ajakirjas BMJ Open.

Cambridge'i ülikoolis tehtud uuringu käigus töötati läbi 178 konsultatsioonide pikkusega seotud uuringut 67 riigist, hõlmates kokku 28,5 miljonit konsultatsiooni, vahendab meditsiiniportaal Med24. Keskmine vastuvõtu pikkus ulatus 48 sekundist Bangladeshis 22,5 minutini Rootsis.

18 riigis, mis esindab ligi poolt maailma populatsioonist, kestis arsti vastuvõtt vähem kui viis minutit. Näidetena võib välja tuua Pakistani, Bangladeshi ja Hiina, kus pole kindlat vastuvõtusüsteemi ja arstid võivad konsulteerida isegi üle 90 patsiendi päevas, millest paljud on retseptide uuendamised.

Arenenud riikides paistab keskmine arstikonsultatsiooni kestus vaikselt tõusvat - Ameerika Ühendriikides kulutab arst patsiendile 12 sekundit aastas rohkem, ja vastuvõtu pikkus ulatub enam kui 20 minutini. Suurbritannias on saadud lisaaega 4 sekundit aasta kohta ja ühele tõbisele saab nüüd kulutada 10 minutit.

Uurijad leidsid ka, et kahjuks tundub arsti vastuvõtu pikkus madala ja keskmise sissetulekuga riikides hoopis vähenevat.

Jaga artiklit

4 kommentaari

A
Aadu nagu  /   00:16, 14. nov 2017
Järveotsa Perearstikeskuses pigem pereõe vastuvõtule. Perearsti valides saame tegelikult nime eesti.ee veebilehele. Kui tahan vastuvõtule siis seda saab pereõelt(on ka eraandeid olnud), kes siis enamasti erinev a la 15 õe hulgast.
P
Patsient  /   22:20, 13. nov 2017
Olgu kasvõi viieks minutiks, aga olen oodanud perearsti juurde saamist isegi mitu nädalat, rääkimata sellest, et häda võib ka väga tõsine olla.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis