JÄLGI END: Kui tead oma veresuhkru taset, õnnestub sul diabeedi teket edasi lükata või kontrolli all hoida. (PantherMedia / Scanpix)

Diabeet on maailmas üha levinum haigus. Et see tõbi kulgeb sageli varjatult, võib juhtuda, et iga teine diabeedihaige ei tea oma haiguse olemasolust.

Samal ajal aga kahjustab kõrge veresuhkur inimese teadmata südant ja veresooni, silmi, neerusid, närve, hambaid, samuti on diabeetikutel kõrgem risk infektsioonide tekkeks.

Nõmme perearstikeskuse perearst, Eesti Tervise Fondi juhataja Eero Merilind toob välja seitse muutust tervises, mis võivad viidata diabeedile.

Kui need sind kimbutavad, räägi neist kindlasti arstile.

1. Suurenenud janu ning suurenenud urineerimine, eriti öösel.

2. Naha (ka genitaalpiirkonna) sügelemine või lööve.

3. Sagedased infektsioonid (naha infektsioonid, seenpõletikud, haavandid suus ja urotrakti põletikud). Halvasti paranevad haavad.

4. Erektsioonihäired.

5. Vererõhu tõus.

6. Kehakaalu tõus või langus. Söögiisu muutused.

7. Hägunenud nägemine, hallkae.

Jaga artiklit

9 kommentaari

P
PPK  /   09:45, 15. nov 2017
Oh jumal küll, urotrakti põletik, saate siit teada, mis on - https://et.wikipedia.org/wiki/Urotrakti_infektsioon Igatahes mul on vähemalt pooltest hädadest, elanud terve elu nii, mulle on see tavaline. Keegi ie teagi täpselt, mis viga on. Ma ei teagi, mis tähendab terve olla. Elus olen umbes kolm korda olnud, umbes maks. 4 tundi, päris nagu narkolaks oli see vähemalt minu jaoks.
L
Lootja  /   12:32, 14. nov 2017
Rahandusturul hakkavad asjad ehk paremuse poole liikuma ja suurkorruptsioonid paljastuma?
https://pluss.postimees.ee/4309351/kilekotiraha-uurimine-maarib-plekitut-pevkurit?_ga=2.112045380.19...

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis