Haigekassa
(LIIS TREIMANN /Postimees)

Eesti Haigekassa tasus Eesti ravikindlustatud inimeste ravi eest 9 kuu jooksul 826 miljonit eurot, mis on 5% ehk 42 miljonit rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. 

Perearsti külastas 9 kuu jooksul 945 tuhat inimest. Perearsti osutatud teenuste eest tasus haigekassa 85 miljonit eurot. E-konsultatsioone, mille kaudu perearst saab eriarstiga nõu pidada digitaalselt, kasutavad perearstid tänaseks 16 erialal. Võrreldes eelmise aastaga on sel aastal konsultatsioone tehtud neli korda rohkem. Perearsti nõuandetelefonile 1220 tehti 189 tuhat kõnet.

Eriarsti külastas 694 tuhat inimest, sealjuures toimus 9 kuu jooksul pea 3 miljonit vastuvõttu. Päevaravi sai 44 tuhat inimest ja haiglaravil viibis 102 tuhat inimest. Keskmiselt viibiti haiglaravil 6,2 päeva. Kokku tasus haigekassa eriarstiabi eest 468 miljonit eurot. Õendusabi kasutas 15 tuhat inimest, mille eest tasus haigekassa 24 miljonit eurot.

Haigekassa hüvitas 57 ülikallist ravijuhtu 6,4 miljonit euro eest. See on ligi 2 miljonit rohkem kui eelmisel aastal. Enamik ülikalleid ravijuhte olid südamehaiguste ravis, samuti vigastused ja mürgistused ning vastsündinute ravi. Vähiravi ülikalleid juhte oli kolm korda rohkem kui eelmisel aastal. Kokku tasus haigekassa 40 tuhande inimese vähiravi eest 9 kuu jooksul.

Soodusravimeid ostis 779 tuhat inimest, kokku üle 6 miljoni retseptiga. Keskmiselt maksis haigekassa ühe retsepti eest 15 eurot, inimese keskmine kulu oli ligi 7 eurot. Kokku hüvitas haigekassa retsepte 92 miljoni euro eest. Meditsiiniseadmeid hüvitati 61 tuhandele inimesele ligi 7 miljoni euro eest.

Jaga artiklit

14 kommentaari

J
Juulius  /   07:07, 28. nov 2017
Kûsisin, kui palju sellest kulutatud rahast on kulunud narkarite peale ja saadeti modereerimisele.
J
Juulius  /   07:06, 28. nov 2017
Sellest artiklist kôlas läbi negatiivne noot umbes nii, et näete kui palju on haigekassa teie heaks teinud, aga teie, põrsad, õiendate. Loeti üles kôik hûvitatud ravimid ja rohud ning ravid.
Huvitav, kui palju on kulunud narkarite peale ? Neile on ju rohud tasuta, kiirabi lendab helikiirusel kohale, et elu päästa. Ja siin loetakse ûles palju on kulunud ravikindlustatud inimeste ehk laste , töötavate ja penskarite peale. Muidugi, eks ole osa narkaritest ju ka penskarite nimekirjas.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis