(PantherMedia / Scanpix)

Madala libiido põhjuseks võivad menopausi või krooniliste tõbede kõrval olla ka ravimid, kirjutab Everyday Health ja toob välja viis ravimirühma, mis võivad kurja juureks osutuda.

Antidepressandid on kõige levinum madala libiido põhjustaja. Need küll parandavad tuju, kuid libiido ja orgasmi saamise võimet kahjustavad. 

Rasestumisvastased pillid.  On leitud, et libiido võib väheneda lausa 30-40 protsendil rasestumisvastaseid tablette tarvitavatest naistest. Põhjuseks asjaolu, et need langetavad testosterooni taset.

Vererõhuravimid, näiteks diureetikumid ja beetablokaatorid võivad pidurdada iha.

Kemoteraapia, vähivastased ravimid kipuvad sageli sugutungi vähendama. Kuna need mõjutavad sageli hormoone, võivad need näiteks alndada östrogeeni taset ja sestab madaldada ka libiidot. 

Akneravimid, eriti sellised, mis toimivad ka diureetikumina, võivad libiidot negatiivselt mõjutada.

Jaga artiklit

14 kommentaari

E
elekter on süüdi!  /   11:40, 6. dets 2017
hommikul kell 6 üles ja kui õhtul lõpuks horisontaali saad, on kohe pilt läinud nagu pea patja puutub. Millal sa siin seksid...? "Pimedal" orja-ajal oli tegelikult elu lihtsam - välja läks pimedaks, ei näinud enam tööd teha. Rahvas läks koju ja jaksas veel lapsi ka teha, lugusid rääkida, perega olla.
Praegu orjatakse poole ööni. Kodus käiakse ainult söömas ja magamas.
N
no jah  /   09:45, 5. dets 2017
Kõik loetletud haigusseisundid pärsivad libiidot. Oled vinniline, vaevled vähi küüsis, haud surmamõtteid - mis siin veel seksida! Võtad nende tõbede vastu ravimeid, jälle häda: need võtavad viimasegi seksiisu ära. Kõikse hullemad on beebivastased "vandenõud" e. pillid ja presud, sest
täiuslik armu-sex saab olla vaid täiesti ürglooduslikult ja kui poleks ka midagi selle tulemusel tekkiva uue elu vastu.

Päevatoimetaja

Juhan Mellik
Telefon 51993733
juhan.mellik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis