(PantherMedia / Scanpix)

Paljud käivad duši all kord päevas. Ekspertide hinnangul on seda ilmselgelt liiga palju.

Liiga sage pesemine muudab naha nimelt kuivaks ja uhub nahalt minema head bakterid. Igapäevaselt on nahale isegi veidi hea, kui see on veidi must. Ning haigeksjäämise pärast ei pea ka muretsema, sest kõikvõimalike tõbede eest kaitseb tegelikult tavaline kätepesu, vahendab ajakiri Glamour. Duši alla mine aga siis, kui oled higistanud ja lõhnad ebameeldivalt - näiteks pärast treeningut.

Tegelikkuses on hoopis ülepesemise tõttu tekkinud kuiv nahk bakteritele ja põletikele vastuvõtlikum, eriti eakatel.

Silmas tasub pidada ka, et mõnikord piisab duši all käimisel enda lihtsalt veega üle uhtmisest, alati ei pea kasutama ka seepi. Antibakteriaalsetest pesuvahenditest võiksid näpud aga hoopis eemale hoida, kuna need muudavad samuti naha normaalset olekut.

Jaga artiklit

52 kommentaari

P
Paks nahk ja õrn nahk  /   23:17, 12. dets 2017
Vana inimesena tean, et kõik oleneb nahast.Lapsepõlves meie range ema sundis igal hommikul koolimineku eel nägu-kaela külma vee ja seebiga pesema. Ja siis suvel, kui olime Vastseliinas kirikupühal, vaatas ta mind ja küsis, kas ma puuderdan nägu. Nahk oli nagu jahuga kaetud. Sama kogesin oma lastega.Titaeas üht pidin kreemitama ja laskma paljalt siputada, aga teisega ei juhtunud mitte midagi.
M
Mina ei tohi ennast pesta!  /   12:29, 12. dets 2017
Olen lepinguga teatris näitleja. Mängin parasjagu laipa. Pean olema laval pikali ja haisema.

Päevatoimetaja

Juhan Mellik
Telefon 51993733
juhan.mellik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis