(PantherMedia / Scanpix)

Detsembrikuu esimesel täisnädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tõttu arstide poole 3445 inimest, neist üle 54 protsendi olid lapsed. Üldine haigestunute hulk vähenes eelneva nädalaga võrreldes 15 protsenti.

Haigestumus püsib suhteliselt madalal tasemel, kuid ringlusesse on püsivalt ilmunud gripiviirused. Eelmisel nädalal  kinnitati laboratoorselt 5A gripiviirust ning 3 B-gripiviirust. Viiest laboratoorselt kinnitatud A gripiviirusest neljal juhul oli tegemist ühe perekonna liikmetega, mida epidemioloogiliselt nimetatakse koduseks koldeks.  

Viirusliku põhjusega haigestumiste arv kasvas 84 protsendini, ülejäänud juhtudel põhjustasid haigestumisi erinevad mikroorganismid.  Viirustest enim on hetkel ringluses paragripi (16%)  ja rinoviiruseid (33%).

Suuri erinevusi haigestumuses maakondade lõikes ei ole. Kuigi suurema osa haigestunutest moodustavad lapsed vanuses 0-4 aastat, kasvab haigestumus vanemaealiste vanusrühmas 65 ja vanemad.

Haiglaravi vajas gripi tõttu üks laps vanusgrupis  (0-4). Intensiivravisse sattus  47 a meesterahvas, kellel kinnitati laboratoorselt A-gripiviirus. Patsient saabus äsja välisriigist ja haigestus kaks päeva pärast naasmist, mis tähendab, et nakatumine toimus välisriigis. 

Sentinelsüsteemi andmetel hinnatakse grippi ja gripilaadsete haiguste haigestumuse intensiivsust madalaks, gripiviiruse levikut veel ei täheldata, registreeritakse üksikuid gripiviirusega seotud juhtusid.

 

Jaga artiklit

4 kommentaari

?
???  /   02:01, 15. dets 2017
kus siin sensatsioon on? Gripp kui väga nakkav, piisknakkuse teel leviv viirushaigus levibki perekonniti. Et kui korra perre sisse pääseb, siis enamasti põeb seda terve pere.
N
naabri Maali  /   20:22, 14. dets 2017
uskumatu lugu

Päevatoimetaja

Juhan Mellik
Telefon 51993733
juhan.mellik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis