( Panthermedia)

Et huultes ei ole sama palju rasunäärmeid kui mujal näonahal, kipub ka külm huultele rohkem liiga tegema. Et oma musisuud säästa, peaksid hoiduma apsudest, mis soodustavad külmade ilmadega huulte lõhenemist.

* Valed koostisained. Kui huuled kipuvad katki minema, ei ole tavalisest huulepalsamist nende niisutamisel abi. Siis eelista huulekreeme, mis sisaldavad huuli väliste kahjustuste eest kaitsvaid vaseliini või dimetikooni, soovitab Verily.

* Veepuudus. Kui kehas pole piisavalt vett, annab see ka välispidiselt märku. Huuled muutuvad nii kuivaks ja hakkavad kergemini pragunema.

* Kuiv õhk. Talvel läheb keskküttega siseruumides õhk kuivaks ja see mõjub ka nahale. Kasuta õhuniisutajat või hoia radiaatoril niiskeid käterätte.

* Huulte limpsimine. Kui lased huuled keelega üle, hakkab korraks küll parem, kuid perspektiivis soodustab see huulte lõhenemist. Kasuta hoopis huulepalsamit.

* Päikesekaitse mittekasutamine. Kui sind kimbutavad lõhenenud huuled pidevalt, võib selle põhjuseks olla päikesekahjustus.

* Huulte närimine. Väga mõnus on lõhenenud huultelt naharibasid ära näksida. See aga ärritab nahka veelgi ja pikendab naha paranemist.

* Allergiad. Kui sul on oma huulepalsami vastu allergia, on ka su huuled lõhenenud. Kui see häda pika aja peale ei parane või läheb hullemaks, vaheta huulepalsam teise vastu välja.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis