Kui on vajadus igapäevaselt pead pesta, tuleb ilmtingimata kasutada niisutavat palsamit, mida on õige kanda rätikukuivadesse juustesse. (PantherMedia/Scanpix)

Miks ei tohi juukseid liiga sageli pesta ja kui sageli on sageli?

Kuna inimese juuksed koosnevad elavatest rakkudest, võivad šampoonis sisalduvad kunstlikud ained nende normaalset tasakaalu häirida ning kui seda juhtub liiga sageli ehk pead pestakse liiga sageli, on tulemuseks tuhmid, kuivad ja katkised juuksed, kirjutab Daily Mail.

Seetõttu soovitatakse juuste tervise nimel neid pesta pigem harvem kui sagedamini.

Kui sageli on sageli, sõltub iga inimese juuksetüübist ehk nende rasvasusest. Kui on vajadus igapäevaselt pead pesta, tuleb ilmtingimata kasutada niisutavat palsamit ning enne juuste kammima asumist lasta neil kuivada.

Jaga artiklit

4 kommentaari

  /   14:02, 24. jaan 2018
"Kui on vajadus igapäevaselt pead pesta, tuleb ilmtingimata kasutada niisutavat palsamit ning enne juuste kammima asumist lasta neil kuivada."
Enne kammimist (eriti pikad juuksed) tuleb kuivada lasta, see on õige, aga palsamit pole küll vaja. Kui looduslähedase shampooniga pesta, siis peaks kamm niisamagi läbi käima. Kui on aga värvimise jm-ga juuksed rikutud, siis palsamit ainult juustele, mitte pähe hõõruda.
V
veel kasulikke nipusid  /   13:59, 24. jaan 2018
kui hambaid ei pese, saab ka hambapasta pealt kena kopika kokku hoida!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis