Rasedus

Naistearst Kai Haldre: naised ei ole sünnitusmasinad

Toimetas Silja Ratt, 24. jaanuar 2018, 09:28

47 KOMMENTAARI

h
haldrele veelkord/ 25. jaanuar 2018, 23:13
Sots. toetuste summa summaarumi piires õiglasem doseerimine ei tõsta toetuste kogusummat, vaid parandab tulemust. Parandab seda tulemust, mis on ühe seaduse mõte:
1. emapalga võrdne, seega praegust min.-st kõrgem summa paneks noored naised varem sünnitama.
2. lastetoetuse vaid peresissetulekust lähtuv lahend annaks eesti naistele selle kindluse, et ikka saan oma lastega mõistlikult moel hakkama.
Liida nüüd 1 ja 2 kokku ning sedaviisi sünnibki tükk maad rohkem lapsi.
r
Raha on vaja inimesel, mitte masinal/ 25. jaanuar 2018, 19:22
Kas raha vastuvõtmine muudab inimese masinaks? See on väga veider loogika, sest masinad ju ei küsi oma töö eest raha.
k
kuule ,"ei ole päri"/ 25. jaanuar 2018, 11:49
Küsimused sulle:
1. kohtulik lahutus lõhub laste jaoks pere, aga kokkuleppelahutus hoiab pere laste jaoks koos
2. kohtulik lahutus-- 95 %-i annavad lahuse kohtusse naised-KAS NAD EI HOOLI OMA LASTEST? Vastus-- kohtulik lahutus on kindel kättemaks mehele, sest särgavalik lahutuskohus pole kohus vaid isadele kättemaksukontor. Paraku pimedas vihas ( mida annaks perenõustaja abil maandada) saavad oma koosa ka lapsed täiesti alusetult.
3. enamus naisi jääb lastega peale kohtulikku lahutust oma koju edasi, mees lahkub
4.
s
selgitus/ 25. jaanuar 2018, 11:41
Tegelikult oli orvatel vaja puruvaese riigi niigi nappidest sots. rahadest osa lihtsalt rikkamatele ära kantida--RÕIVASESUGUSED IHKASID ABIRAHA, AGA NAD EI TAHTNUD SEDA SOTS. TOETUSE NIME ALL... emapalga kattevarjus oli seda lihtsalt kõige vähem protestivabam teha.
ja kuna emapalga tegelik eesmärk polnudki sündivust tõsta ( kui juhtub, on boonus), siis kajakallased ja nüüd ka haldre räägivad juba ammu, et eesti naised ei viitsi sünnitada(!?) Minu meelst -ALATU LAIM--- noortel naistele riigi poolt ette pandud tohutu ebavõrdsus pärsib sündivust, naistel pole mingit süüd.
l
Lahke vastuvõtt/ 25. jaanuar 2018, 11:14
Mammut, karvane ninasarvik, koopalõvi ja koopakaru võtavad Inimese lahkesti endi seltskonda. Kui Inimene rohkem enam paljuneda ei taha. Väljasuremine on siis vaid ajaküsimus.
s
selgemalt/ 24. jaanuar 2018, 22:09
Taolise teema kommentaariumis hakkab kohe see naiste jutt, justkui sünnitad lapse ja mehed panevad kohe putkat. Tegelikult on mehed üsna laisad suhtest lahkuma, lahkujateks on tegelikult hoopis enamjaolt naised. Ja oma kavatsiste varjamiseks annab naine veel lahutuse kohtusse, kohus on aga täielikult ja pimesi naise poolt,... siit ka lahutusega kaasnev laste lahutus isast.
Ja selline eestis vohav särgavalik lahutuskohus teeb tegelikult lastele väga haiget ja rikub nende inimõigust ---õigust suhelda rahumeelselt oma mõlema vanemaga.
e
ei ole päri/ 25. jaanuar 2018, 10:14
kuhu neil lastega naistel minna on, ei tea..
v
vastus haldrele/ 24. jaanuar 2018, 22:00
Seda hommikust kai haldret oli kummaline kuulda- ma arvan, mulle tundub...
Ja see kummaline lause kombinatsioon-- sanitarid lähevad soome sest siinse palgaga pole võimalik lapsi kasvatada... 100euri sellele, kes lahenduse pakuks!?
Kuule kai haldre
On vaja läbi viia kaks meedet:
1. emapalk kõigile võrdseks, see paneks nooremad sünnitama ja seega sünniks rohkem lapsi
2. lapsetoetus vajaduspõhiseks--- see meede annaks igale emale kindluse, sest tagaks majandusliku toimetuleku ka kõige nõrgematele.
Praegu läheb juba üle poole kõigist sots toetustest neile, kelledel pole mingit vajadusr käsipikaltees seismist. See oravalik alatus tuleb kiiresti ära muuta.
Ja see jutt ,et naine pole sünnitusmasin, siis rasva pere näide on risti vastupidine--- anna abivajajale naistele majanduslikku abi (mitte ära loobi miljonärile toetust), sedapidi oleks õiglus ja hoolivus ja turvatunne ja kaoks oravalik alatus.
s
Surmale määratud lastekaitse/ 24. jaanuar 2018, 20:05
Naise kõige tahtsam roll ühiskonnas on saada järglasi .Kõik muu on teisejärguline,kui aga tõstetakse esikohale teised väärtused,siis see ühiskond hävib,Seda ka on näha mis on teinud nn.läänelikud väärtused:abort (laste surmamine mõrtsuk valgekitlite poolt) ja kõik need kes õigustavad sellist naiste käitumist.ON AEG SUHTUMISE MUUTMISEKS IGA LAPS KINGITUS.MÕISTAME EDASPIDI HUKKA JA SEAME PÕLGUSE ALLA VALGEKITLIS MÕRTSUKAD KUI KA NEED NAISED KELLEL EI OLE MINGISUGUST INIMLIKKUST SELLIST TEGU SOORITADES.
EESTI VÕIKS OLLA EESRINNAS KOGU MAAILMAS SELLISTE MÕRVADE TÕKESTAMISES

a
Andrus/ 24. jaanuar 2018, 18:57
a
Asi on keerulisem.../ 24. jaanuar 2018, 17:37
Raha ei pane kolmandat last sünnitama... Või kui paneb, siis pigem peredesse, kus pole oodatud mitte lapsed vaid ainult raha... Vanasti loeti, et esimese sünnitad endale, teise mehele, kolmanda riigile... Kui ma juba esimese kahe lapsega olen kogenud, et meie ühiskond, elukorraldus ja sotsiaalsüsteem laste saamist ning kasvatamist ei soosi ega toeta, siis miks peaks ma saama kolmanda? Kui juba tean, et imetamisnõustamine ei tööta, sünnitushaigla on nagu konveier, oled üksi oma lapse tervise või arenguprobleemidega, lasteiakoha saamine on paras kadalipp, oma töökohale pole sa pärast lapsehoolduspuhkust oodatud, tööturul muutud ümmarguseks nulliks jne. jne. Raha laste isolatsioonipalatite jms aparatuuri jaoks kogutakse annetustega - miks? Riik ei raatsi anda ja haigetele lastele ju inimesed ikka annetavad? Miskipärast ei ole riigil mingi probleem aastakümneid minult sotsmaksu koguda, kuid kui ühel hetkel saabub see olukord, kus mul oleks tõesti vaja toetust meie sotsiaal-või tervisesüsteemilt, olen ma ikka oma murega üksi? Maksan eravisiite ja sõidan ääremaalt sadu kilomeetreid pealinna uuringu või abi järele? Äkki koer on natuke sinna maetud?
h
Ha-ha-ha-ha/ 24. jaanuar 2018, 17:33
ganagarja gambagas on ÕL-s keelatud väljend, lendab kohe tsensuuri
l
Lala/ 24. jaanuar 2018, 17:00
Nüüd on naised süüdi, et ei taha vastutustudetute jobudega lapsi teha?
e
et/ 24. jaanuar 2018, 13:59
naised ju ise räägivad, et nende keha, nende luba (abordi asjus). kudas siis mehi kaasata, ku neil puuduvad absoluutselt igasugused õigused enda eostatud beebile?
m
,,,/ 24. jaanuar 2018, 14:22
mida mees õiguseks peab? Et naine sünnitaks.
Kas mehed, kes sünnitamist nõuavad, ka ette kujutavad, millised on mehe kohustused kui laps sünnib. Inimlik kohustus on laps üles kasvatada koos lapse emaga. Ükskõik kui raske see ka oleks, milliseid pingutusi ja piiranguid nõuaks. Enamus paare lähevad peagi lahku. Mees leiab uue armastuse ja laps jääb üksikemale. 20 aastat tööd, raskusi, muresid rahapuuduses, võimaluste puuduses, sest isa ei taha teadagi, et laps vajab vähemalt mateeriaalset, seda kõige lihtsamat tuge.
k
kui on/ 24. jaanuar 2018, 19:49
väärt naine, ei lähe mees siis kuskile.
s
Scaramanga/ 24. jaanuar 2018, 13:23
Progressiivne marksistlik perepoliitika ja "iseseisva" ning "sõltumatu" naise kuvandi propageerimine on bioloogiaga täielikus vastuolus ja tulemus ongi selline nagu ta on.
Lodevad "oma elu" elavad naised ei ole pikaajalist mehe poolset investeeringut väärt. Milline mees investeerib 20-30 aastat oma elust naisesse kes ei taha laste nimel sama teha. Mis krdi "oma elu" !?
Lisaks on "oma elu" elavad naised teinud seksi meeste jaoks äärmiselt kättesaadavaks ja see teeb pikaajalise investeeringu mõttekuse väiksemaks.
k
Kolme poja ema./ 24. jaanuar 2018, 14:26
Väga nõus! Emad minetagu isekus ja elagu lastele - kokkuvõttes võidavad kõik.
t
To 14:26/ 24. jaanuar 2018, 18:17
Seni on kõik okei, kui te ise olete sellega rahul. Niipea kui hakate teiste valikuid kritiseerima ei ole see enam teie asi.
i
Irf/ 24. jaanuar 2018, 12:47
Peramine aeg on Aafrikas ja Araabia poolsaarel taoliste loengutega esinema hakata.
l
Liigi säilimise instinkt/ 24. jaanuar 2018, 12:42
Mina Jumala asemel sõna võtta ei julgeks

d
Darwin, Mitšurin ja need teised, Jumal kah/ 24. jaanuar 2018, 12:21
Looduses on igale isendile antud kaks ülesannet - hankida toitu ja paljuneda, et oma liiki säilitada. Kes sellega hakkama ei saa, see sureb välja. Tugevam liik jääb alles ja võtab üle väljasureva liigi asualad ja toidu.
Inimene on osake loodusest. Igasugu rahvusi, nahavärve ja silmade kujusid võib võtta kui erinevaid liike, mida nad ka on. See rahvus või nahavärv või silmade kuju või komberuum :) või kultuur, mis ei suuda oma järjepidevuse eest hoolt kanda, vallutatakse tugevama kultuuri-komberuumi-nahavärvi poolt. Eestlased võiksid omavahel kokku leppida, et me ei taha oma rahvast ja riiki säilitada ja siis võiks kõik naised pealetungivale islami komberuumile pidulikult üle anda, kus neil oleks täielik vabadus mitte sünnitada.
m
Muhamed/ 24. jaanuar 2018, 12:14
Kui Allah tahab, siis naine peab sünnitama. Kui eesti naine ei taha praegu eestlast sünnitada, siis peab ta varsti Allahile hakkama sünnitama. Insallah!
a
24. jaanuar 2018, 12:43
Aga kui sinu Jumal tahab, ei pea või?
s
skoor/ 24. jaanuar 2018, 13:54
Selge, kristlaste Jumal on pikali saadetud, vähemalt eestlaste poolt
A
!!!/ 24. jaanuar 2018, 11:53
Aga selleks on loodus nad kahjuks loonud. Elu edasikandjateks. Teist võimalust pole. Sest vastasel juhul ootab meid ees mammutite saatus. Kuigi praegu propageerivad mõned lühinägelikud poliitikud negatiivse iibe tasakaalustamiseks suuremahulist importi. Kuid kahjuks pole neil "sõjapõgenikel" erilist soovi siin tööd rabada ning elu edendada.
v
veel/ 24. jaanuar 2018, 11:12
parem oleks kui isal oleks palju lapsi igas piironnas
t
Tegelikult/ 24. jaanuar 2018, 11:04
Selline nunnuninnunännutav perekond, mida siin artiklis reklaamitakse, viib ühiskonna mandumisele. Maise elu ühest kõige igavamast protseduurist - sigimisest - tehakse Jumal, keda peab kummardama.Tobe lihtsalt.
j
24. jaanuar 2018, 12:44
Jumal on sigimist teinud võimalikuks
j
ja jah/ 24. jaanuar 2018, 11:04
ikka peaks sünnitusmasin olema ,ükskõik kellega ja kas vallaline,abielus,lesbi jne. aga tehku aga lapsi ükskõik millise mehega miski pole oluline peaasi et sünnitaks
h
24. jaanuar 2018, 12:44
hea seegi nagunii Eestis juba ammu nii
ü
üldsõnaline/ 24. jaanuar 2018, 11:03
mula ja ei mingit omapoolset lahendust iibeprobleemile.
t
To 11:03/ 24. jaanuar 2018, 18:19
Lahendus ongi see, et inimeste suhtumine peab muutuma. Kas lapsega üksikemal on tööturul samad väljavaated lui lastega/lastetul mehel?
n
naistel/ 24. jaanuar 2018, 19:54
peaks ju veel paremad väljavaated olema, kuna neile võib väidetavalt vähem maksta :)?
a
A / 24. jaanuar 2018, 10:51
Miks suurepalgaline naistearst siis ämmaemandatele ise rohkem ei maksa ???
k
kes?/ 24. jaanuar 2018, 11:44
Selline küsimus, tõesti?!..

V
"kahjulik element" on ilma lasteta naine (Vakra, sots)/ 24. jaanuar 2018, 10:47
5
58/ 24. jaanuar 2018, 10:45
noorele perele, kel mingil meditsiinilisel põhjusel ei õnnestu last eostada, peaks olema kehaväline rasestamine tasuta, mitte sellise hingehinnaga nagu praegu!!!!
p
Pille/ 24. jaanuar 2018, 12:38
loe natuke seadust. Kui on olemas kehtiv haigekassa ja see noor paar jääb alla 40 eluaasta siis ongi tasuta...
6
64/ 24. jaanuar 2018, 22:53
äkki võiks see noor meditsiinilise probleemiga pere võtta oma hoole alla mõne lapse kellel on probleem, et vanemad on temast loobunu, lahendaks korraga mitu probleemi, või ei ole laps kui niisugune teema vaid egoismist ei saa lahti.
a
Arstid-arvamusliidrid/ 24. jaanuar 2018, 10:44
Tunnustus kolleegile arutelu eest, on mõtlemisainet kõigile, eriti riigiametnikele. Arstidena aitame igati kaasa viljatu paarisuhte uuringutega ja muu akadeemilise meditsiini saavutustega. Kolleegile edu soovides, Pirita Naistearstid
s
sotside arvates on küll/ 24. jaanuar 2018, 10:40
kui nad lastetut üle 27 aastat naist kasutuks ja ohuks nimetavad.
j
ja ongi/ 24. jaanuar 2018, 13:27
miks minu lapsed peavad sulle tulevikus pensioni maksma!
t
To ja ongi/ 24. jaanuar 2018, 18:21
Sest nemad maksid sinu laste lasteaiad, koolitoidud, hariduse jms. kinni!
m
Mis/ 24. jaanuar 2018, 10:12
On mehel sünnitusmajas teha, kui naine sünnitab? Jah , parst , kui laps on sündinud , naine kosunud ja end korda teinud
<
??/ 24. jaanuar 2018, 10:45
[Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele.]
m
malgavend/ 24. jaanuar 2018, 11:05
aga sünnitategi sellistele just kui vaadata statistikat
m
24. jaanuar 2018, 14:05
Miks ei tohi last sünnitada, kui naine teda ei taha sünnitumajas naha? Selliseid on küll ja küll, ja ega see vaatepilt on meeldiv, on paarid, kes pärast lahku läinud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee