(PantherMedia/Scanpix)

Turvaseks tundub olema imelihtne - kasuta aga kondoomi ja antibeebipille ning kõik on korras. Tegelikult leiduvad siiski mõned olukorrad, kuidas seks vaatamata turvameetmetele su tervist ohustada võib.

* Suguhaiguse võid saada ka oraalseksi kaudu. Osa viirusekandjaid, näiteks HPV ja herpese omad elavad ka suus ning võivad suuseksi kaudu suguelunditele üle kanduda, kirjutab Cosmopolitan. Seda põhjusel, et suu ja vagiina limaskestad on üsna sarnased.

* Suguhaiguse võid saada, kui sperma satub silma. Nii võid nakatuda näiteks HI-viirusega, süüfilisega või B- ja C-hepatiidiga.

* Kondoom ei pruugi inimese papilloomiviiruse eest kaitsta. Papilloomiviirused levivad väga kergesti ka lihtsalt naha või limakestade omavahelise kokkupuute järel.

Jaga artiklit

12 kommentaari

*
*  /   14:53, 28. jaan 2018
ega selle vastu ei aita muu, kui igaaastane sundkontroll. NL ajal oli kord selles osas päris karn ja suguhaiguste levitajad saadeti statsionaarsele sundravile koos ohvritega.
A
alleluja  /   23:42, 27. jaan 2018
mingid tegelinskid mõtlevad hea tasu eest, mida võib maailmas suvalistes situatsioonides suvaliselt juhtuda ning seda propageerida nagu vanas nõukaaegses "linnalegendis" kus mees pühkis lapiga parkettpõrandat malmradiaatorite alt, (kuna pühkis lofkade aluspükste väel) siis kippus üks munandikott pükstest välja pudenema ja nende oma kass ,kes hiilis niisama ringi nägi saaki ja haukas munandikotist kinni--mehel äkkvalu meeletu ja kargas valust peaga vastu malmradiaatorit, pea lõhki veri väljas, naine helistas kiirabisse , tuli kiirabi ja sanitarid võtsid vigastatu kanderaamile ning asusid 3 korruselt alla laskuma, samas vigastatu rääkis sanitaridele oma kurba lugu, sanitarid hakkasid selle tobeda loo peale naerma ja pillasid haige trepile maha ja mehel murdus selle tõttu jalaluu

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis