(PantherMedia/Scanpix)

Selleks, et laps endast välja läheks, piisab teine kord vähe - põhjuseks võib olla nii üleväsimus kui igatsus lähedaste järele. Igatahes, kui see peaks juhtuma, võta appi need nipid - need aitavad röökivat last rahustada.

* Liikuge. Ka väikesest jalutuskäigust võib olla abi. Selle käigus ära keskendu lapse nutmisele, vaid kõndimisele - hüpake, ronige trepist üles alla või trampige lihtsalt jalgu, soovitab Yahoo Shine.

* Keskenduge lumekuulile. Lumekuul on lastele vägagi tarvilik mänguasi. Muuhulgas aitab see ka rahuneda - kui laps jälgib lumesadu, koondab ta kogu tähelepanu sinna ning endast väljamineku põhjus läheb meelest. 

* Kanna kaasas turvaesemeid. Igal lapsel on mõni lemmiklelu - kanna seda endaga kaasas, see pakub lapsele turvatunnet ning aitab rahuneda. 

* Värvige või joonistage. Rahulikult paberi kohal nahistamine rahustab last.

* Kasutage häid lõhnu. Aroomiteraapia on omal kohal laste rahustamisegi juures. Kanna endaga kaasas mõnd rahustava lõhnaga puudrikotikest ning lase tal seda endast väljaminekuhetkedel nuusutada. 

* Kuulake rahustavat muusikat. Muusika on universaalne abimees paljude murede korral. Instrumentaalmuusika või maheda häälega laul on lapse rahustamise mõttes parimad. Kui laps kuulas beebina minnes mõnd kindlat pala, kasuta seda tulevikus tema rahustamiseks. Head on ka audioraamatud.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis