INVAVAHENDID (Aldo Luud)

Eesti rakendusuuringute keskuse Centar ja Turu-uuringute ASi läbi viidud puuetega lastega perede toimetuleku ja vajaduste uuringust selgus, et puuetega laste arv on tunduvalt kasvanud.

Kui 2009. aasta alguses oli kolm protsenti kuni 17aastastest lastest puudega, siis eelmise aasta seisuga oli samas vanuserühmas puudega lapsi 5,2 protsenti ja seejuures on kasvanud just keskmise ja raske puudega laste arv, kirjutab ERRi uudisportaal.

Puudega lapse vanemad teevad lapse tarbeks kulutusi ravimitele, vitamiinidele ja toidulisanditele, aga enam kui pooltel puudega lastega leibkondadel on lapse jaoks tulnud teha kulutusi ka transpordile, ravi- ning rehabilitatsiooniteenustele ja abivahenditele.

Üle 95 protsendil juhtudest on puudega lapse eest peamiselt hoolitsev inimene eelkõige lapsevanem ja üle 90 protsendil juhtudest ema.

Peaaegu kõigil puudega lastel on vanemate hinnangul vajadus vähemalt ühe sotsiaalteenuse järele, kuid paljude teenuste puhul pole märkimisväärne osa teenuseid vajanud lastest saanud teenust üldse või pole saanud seda piisavas mahus.

Jaga artiklit

2 kommentaari

J
Ja kolmandast lapsest  /   12:14, 6. märts 2018
500 euri makstav toetus võib nii mõnegi " tootma " panna.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis