(MATI HIIS)

Eestlased tarbivad lisatud suhkruid kordades enam kui tervislik oleks, näitavad uuringud - täiskasvanud söövad keskmiselt 2-2,5 korda rohkem suhkrut kui on soovitatav. Seejuures mehed on oluliselt suuremad maiasmokad kui naised. 

Selle tulemusel on iga teine täiskasvanu ja vähemalt üks kolmest 6-13aastasest lapsest Eestis on ülekaaluline või rasvunud ning nende osakaal – eriti laste seas – kasvab iga aastaga. Kui 1992. aastal oli ülekaalulisi täiskasvanuid 42%, siis 2014. aastal juba 52%. 

Vaata graafikut, kui palju tarbivad eestlased nädalas lisatud suhkruid?

Jaga artiklit

7 kommentaari

P
Peter  /   17:38, 13. märts 2018
Ehheee.. Ma ei joo karastusjooke (sest juba ainuüksi sõna "karastus" on idiootne). Karastada saab ennast külma dushi all või jahedas merevees, mitte coca-colat juues.
Ma ei söö kooke, sest ei näe sellel toitumise sisukohalt mingit mõtet ja see on üldse natuke liiga naiselik - mees sööb Napoeleoni kooki?
Ja ma ei joo maitsestatud vett, sest see on ilmselgelt naistele toodetud. Miks peaks mees jooma maitsestatud vett??
Ä
Ärge  /   14:36, 13. märts 2018
inisege, iga inimene tarvitab just niipalju suhkrut, kui tahab, pole teiste asi arutada.Keegi loll on saanud jälle midagi, mille kallal teaduslikku pläma ajada ja pole ime, et varsti tehakse ettepanek suhkur eestis ära keelata.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis