(PantherMedia/Scanpix)

Kuigi trennist on räägitud kui heast viisist tuju parandada ja lõõgastuda, hoiatavad teadlased vihasena trenni minemast - see võib vaimset tervist küll turgutada, kuid füüsisele olla väga ohtlik.

Nimelt avaldati ajakirjas Circulation uuring, mille käigus küsitleti 12461 infarkti saanud inimest. Ilmnes, et üks seitsmest uuringualusest oli tund aega enne infarkti saamist väga vihane ja endast väljas ning pingutas end seetõttu ka füüsiliselt raevukalt, vahendab Yahoo Health. Leiti ka, et infarkti risk tõusis kolm korda, kui vihastamine ja füüsiline aktiivsus pärast seda mahtusid tunni aja sisse.

Seda selgitatakse sellega, et nii füüsiline koormus kui tugev emotsioon tõstavad mõlemad vererõhku ja südame löögisagedust. Need mõlemad koormavad aga vereringet. Ning kui arterid on veidi ummistunud, võib kõige selle koosmõjul tekkida südameinfarkti vallandav tromb.

Jaga artiklit

1 kommentaar

T
tohmu  /   22:16, 30. märts 2018
Jälle valesti mõistetud või pealkirjastatud uudis. Vihasena trenni minek on kindlasti igatpidi kasulik, kui teha trenni tavapärase intensiivsusega. Vihasena trennis enda surnuks piitsutamine on tõesti halbade tagajärgedega.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis