Jalgrattaga sõitjatel on tuju sageli parem. (PantherMedia/Scanpix)

Viimane aeg on jalgratas keldrist välja lükata, sellelt tolm pühkida ja sõitma minna. Tervisele on sellest päris palju kasu. Viis olulist põhjust olgu välja toodud siin.

* Jalgrattaga sõitmine aitab vormis püsida. Üks hiljutine uuring leidis, et naised, kes sõitsid nädalas vähemalt neli tundi jalgrattaga, püsisid järgmise 16 aasta jooksul suurema tõenäosusega vormis võrreldes nendega, kes jalgrattaga ei sõitnud, kirjutab Women's Health. Jalgrattasõit aitab päris kindlasti pikas plaanis kehakaalu nii langetada kui hoida.

* Jalgrattaga sõitmine vähendab südamehaiguste riski. Inglismaa teadlased leidsid, et neil, kes sõitsid nädalas rattaga vähemalt 30 kilomeetrit, vähenes risk haigestuda südame-veresoonkonna tõbedesse poole võrra.

* Jalgrattaga sõitmine teeb tuju heaks. Portland State'i ülikooli teadlaste korraldatud uuring kinnitas, et rattaga tööle sõitvatel inimestel on parem tuju kui neil, kes käivad tööl auto või ühistranspordiga.

* Jalgrattaga sõitmine vähendab rinnavähi riski. Teadlased on leidnud ka, et päevas 30 minutit või rohkem liikunud naistel oli madalam rinnavähirisk võrreldes nendega, kes päeval liikusid vähem. Jalgrattaga sõitmisega samavõrdne on ka jalgsi käimine.

* Jalgrattaga sõitmine aitab tõbesid ennetada. Teadlaste kogutud andmed on näidanud, et jalgrattaga sõitvad inimesed on tervemad ning võtavad harvem haiguslehte. Ka kimbutavad kroonilised tõved neid harvemini.

Jaga artiklit

7 kommentaari

O
Ohud ratta seljas  /   10:13, 16. apr 2018
Peaasi, et nina ega kõrvad kodarate vahele ei jääks.
A
Alevimooses 61  /   08:37, 16. apr 2018
Taanlaste tähelepaneku kohaselt elab jalgrattur üldiselt kauem kui autojuht, kui viimane teda just surnuks ei sõida.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis