küünlad põlevad, leinaküünal Tags: küünlad põlevad, leinaküünal (Tiina Kõrtsini)

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse ning grippi ja gripilaadsetesse haigustesse haigestunute arv on hakanud vähenema. Arstide poole pöördus 16. nädalal3717 inimest, neist 47 protsenti olid lapsed. Siiski on gripi tõttu surnud inimeste arv murettekitavalt kõrge - 92. 

 

 

Grippi haigestumuse intensiivsust hinnatakse madalaks, kuid gripi hääbumisest veel rääkida ei saa, sest hospitaliseeritud inimeste arv püsis jätkuvalt suhteliselt kõrgel tasemel.

Hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud 1766 inimest, neist 102 on lisandunud viimase kolme nädala jooksul. Üle 75% hospitaliseerimist vajanud patsientidest olid täiskasvanud ja vanemaealised patsiendid.

Viimase kolme nädala jooksul on märkimisväärselt vähenenud ka laboratoorselt kinnitatud gripijuhtude arv. Laboratoorse kinnituse said sel nädalal 121 A-ja 35 B-gripiviirust.

Rasked gripijuhud

Gripihooaja algusest alates on gripi tõttu intensiivravi vajanud 208 inimest.  
Registreeritud on 92 gripist tingitud surmajuhtu, surnute mediaan vanuseks on 80 eluaastat. Haiglaravi kestvus oli keskmiselt 7,5 päeva (1-37päevani).

Kõik intensiivravi vajanud kuulusid gripi suhtes riskirühma vanuse ja kaasuvate haiguste tõttu. Üks inimene oli väidetavalt terve, informatsioon kaasuvate haiguste kohta puudus 13 inimesel, neist 9 surid. Ülejäänud 194 inimesel olid kaasuvad haigused. Põhilisteks riskifaktoriteks on olnud südameveresoonhaigused, neist puhtalt südamega seotud probleemid olid 45 patsiendil, teistel patsientidel lisandus üks või kaks muud patoloogiat. Muudest patoloogiatest domineerisid dementsus, krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, onkoloogia, neerupuudulikkus ja diabeet.

Intensiivravi vajanud gripijuhtude ülevaade põhineb Ida-Tallinna Keskhaigla, Ida-Viru Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Viljandi, Narva ja Pärnu Haiglate andmetel.

Jaga artiklit

19 kommentaari

A
arusaadav  /   11:35, 26. apr 2018
See tähendab seda, et puudub kiire võimalus arstiabi järele. Isegi perearsti juurde on nädal järjekord. Gripiga helistad ja teatad, et oled haige ja siis telefoni teel, haiget nägemata, ravitakse, sest perearst ju enam ei liigu koju. Kui läheb hullemaks ja see telefoniaravi ei aita, siis pead emosse kõrge palavikuga 5-6 tunniks ootama minema ja selline haiguse süvenemine viibki paljude surmadeni, mida tänavu lausa 100 lähedal...
  /   10:22, 26. apr 2018
see arv on palju suurem.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis