(AP/Scanpix)

Ameerika sotsiaaldemokraadist poliitik ja endine presidendikandidaat Bernie Sanders süüdistas veebipoodi Amazon, et ettevõte pole riigile makse maksnud. Poliitikute väidetel silma pealt hoidev väljaanne Politifact leidis, et seekord poliitik ei liialdanud ja rääkis tõtt.

Vähe sellest, et Amazon ei maksnud sentigi tulumaksu, ettevõte ootab riigilt tagasi lausa 137 miljonit dollari väärtuses maksutagastust. See oleks eurodes umbes 115 miljonit. Peamiselt on see number arvutatud maksukrediidi ja aktsiahüvitiste pealt.

Amazoni esindajad ei soovinud teemat kommenteerida, kuid majandusteadlane Annette Nellen kinnitas Politifactile, et meeldib või mitte - juriidiliselt on nii Amazoni maksuvältimine kui eeldatav kopsakas tagasimakse korrektsed.

Aprilli kahel viimasel päeval teenis maailma rikkaim mees ja Amazoni omanik Jeff Bezos tänu Amazoni aktsiate väärtuse tõusule ligi 9 miljardit dollarit.

Jaga artiklit

1 kommentaar

V
Veebipood  /   22:05, 9. mai 2018
Ostain veebipoest www.amazon.fr raamatu. Tarneajaks määrati suisa 3 kuud. Nüüd kardan, kas ma üldse selle raamatu ka kätte saan?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis