(PantherMedia/Scanpix)

Loen hoolega kaloreid, kuid kaaluseier püsib kindlalt ühe ja sama koha peal. Miks vaatamata kalorite lugemisele kaal ei lange?

Kaalu alandamise võti on tarbida vähem kaloreid, kui keha kulutada jõuab, kirjutab Women´s Health. Kuid uuringud on kindlaks teinud, et enamik inimesi ei oska õigesti oma igapäevast kaloritarbimist hinnata. Ilmnes, et vaid 11% ameeriklastest oskab oma päevast kaloraaži õigesti hinnata, ülejäänud ülehindavad seda.

Seega – kui sa saad endale lubada vaid 1800 kalorit päevas, tuleb jälgida, et neid ei saaks 2000. Ka 200 lisakalorit võivad anda vastupidise efekti.

Sea oma söögile piirangud. Näiteks, kui sa saad endale lubada 1800 kalorit päevas, jaga see kolmeks toidukorraks, mis annavad sulle 500 kilokalorit, ning üheks suupistepausiks, mis annab ülejäänud 300 kilokalorit.

See on lihtne moodus, kuidas lõpuks ometi oma seatud eesmärgini jõuda.

Jaga artiklit

7 kommentaari

!
!!!  /   11:07, 18. mai 2018
Ju on siis see kaloritehulk ikkagi veel liialt suur. Pärast aigust ühte operatsiooni lubati mul algul vaid 900-1000 kalorit päevas, hiljem 1200. Seejuures oli ka toiduainete valik rangelt piratud. Ja kaal langes kolinal. Kolmveerand aastaga enam kui 25 kilo. Järgnevate aastatega on suur osa sellest küll tagasi tulnud. Õnneks mitte küll kõik. Aga ikkagi. Kuid uueks kapsa-porgandidieediks ja menüüks ei jätku mul kahjuks enam iseloomu. Veganlus ei ole minu eluideaal.
K
Kilo Kalor  /   01:29, 18. mai 2018
Mõttetu tähenärimine. Keegi ei räägi kilokaloritest, sest see on liiga pikk sõna. Igaüks saab aru, mida kalorite all silmas peetakse.
Oled sa kunagi baaris küsinud 0,4 detsiliitrit või 0,04 liitrit viina? Või pigem 40 grammi? Kas keegi kaalub baaris viina? Ometi teavad kõik, mida tähendab "40 grammi".
Sa ju kirjutad ka "veits" ja mingi vigase lause veel juurde, aga siiski saavad kõik mõttest aru. Sama lugu ka (kilo)kaloritega.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis