(PantherMedia/Scanpix)

Haigekassa nõukogu kiitis heaks ravimikomisjoni ettepanekud uute ravimite lisamiseks soodusravimite loetellu.  Alates 1. juulist saab Eesti patsientidele kättesaadavaks uus kopsuvähi ravim ning olulise uuendusena lisanduvad soodusravimite loetellu ka uued C-hepatiidi ravimid. Nende uute ravimite kättesaadavaks tegemisse investeerib haigekassa enam kui 3 miljonit eurot aastas.

Alates juulist lisandub haigekassa soodusravimite loetellu uus kopsukasvaja ravim, mida hakatakse hüvitama 100% soodusmääraga. Seda konkreetset ravimit vajab Eestis üle 50 patsiendi ning haigekassa on neile ravimi soetamiseks planeerinud eelarvesse veerand miljonit eurot.

Läbirääkimiste tulemusel on saavutatud kokkulepe C-hepatiidi ravimite tootjaga, mille tulemusel on haigekassal võimalik alates 1. juulist hakata hüvitama ravimeid neile C-hepatiidiga patsientidel, kellele seni head ravivõimalused puudusid. Seni kasutatud C-hepatiidi ravimid on võimaldanud ravida teatud genotüübiga patsiente, ent ligikaudu kolmandik haigestunutest vajab teistsugust ravimit. Alates juulist hakkab haigekassa ka neile vajalikke ravimeid hüvitama 100% soodusmääraga. Uute C-hepatiidi ravimite hüvitamiseks on planeeritud 3 miljonit eurot.

Jaga artiklit

2 kommentaari

C
c  /   16:03, 22. mai 2018
vähe tead siis ikka
M
Miks C-hepatiidi raviks?  /   14:11, 22. mai 2018
See on enamasti ainetetarbijate ja liiderliku suguelu elavate inimeste probleem, et miks küll pannakse maksumaksja seda kinni plekiima?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis