(Vida Press)

Kevadsuvi on pingeline aeg: eksamid, tööde kuhjumine enne puhkust. Ja veel see piinav peavalu! On see pingepeavalu või hoopis migreen?

Peavalu põhjuseks võivad sageli olla ilmamuutused, stress, unehäired, aga ka mehaanilised põhjused, näiteks liiga tugev juuksekumm. Ka rühivead  ja hormonaalse tasakaalu häired võivad viia peavaludeni, kirjutab ajakiri Lisa.

Kuna kõik ei lähe oma peavaludega arsti juurde, siis jääb nii mõnigi migreen diagnoosimata. Valude põhjuse saab leida ja diagnoosi panna siiski arst.

Mis leevendab peavalu?

Peavalule leiab leevendust tablettidest ja abi võib olla nõelravist.  Migreenihaiged teavad, et rohud tuleb sisse võtta juba esimeste märkide ilmnemisel. Kui valud on juba piinavad, leevendab neid sageli vaid viibimine vaikses pimedas ruumis.

Proovi looduslikke vahendeid

* Soojal ajal tuleb piisavalt juua, sest sageli on peavalu põhjuseks vedelikupuudus.

*Määri meelekohtadesse piparmündiõli, mida võid leida nt apteegist.

*Mõnda inimest aitab värske peterselli närimine.

*Pane meelekohta jahe aaloeleht.

Kas sul võib olla migreen?

See väike küsimustik annab aimu, kas sul võib olla migreen.

1. Kas peavalu on pulseeriv ja oled ka valgustundlik?

2. Kas valu on enamasti vaid ühel poolel?

3. Kas peavaluhood kestavad mitu päeva?

4. Kas peavaluga kaasnevad sageli ka iiveldus ja uimasus?

5. Kas valu läheb liikumisel tugevamaks?

Kui vastasid ühele või rohkemale küsimusele jaatavalt, on üsna suur tõenäosus, et sul on migreen. Konsulteeri kindlasti arstiga!

Jaga artiklit

1 kommentaar

R
R  /   03:40, 14. juuni 2018
Migreeni tunnen ära nägemise halvenemisest mõned tunnid enne peavalu. Justkui oleks mustad augud silme ees ja uimane olemine. Kui kohe saan korraliku koguse ibuprofeeni võetud siis võimalus, et ei lahe hulluks. Kui aga peavalu ühel poolel silma taga juba hakkab pole muud teha kui voodis lamada vaikses ja pimedas ja aina vett juua... peale seda jääb mitmeks päevaks valus koht pähe mis kummardamisel ja tugevamate sammude tegemisel tunda annab. Päris kohutav asi.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis