Terviseuudised

Arstide liit: ohtlik sundravipatsient tuleb viia üle vanglahaigla psühhiaatriaosakonda (25)

Toimetas Kristel Veerus, 14. juuni 2018, 14:29
Vladimir Jarikov Kaader videost
Arstide liit peab Jämejala sundravipatsiendi käitumist lubamatuks ning taunib poliitikute ja ametnike passiivsust, sest olukorra tõsidusest pole aru saadud ning vastutust veeretatakse üksteise kaela.

Möödunud nädalal vapustas avalikkust uudis, et Jämejala psühhiaatriakliiniku sundraviosakonnas viibiv kahekordne tapja Vladimir Jarikov keeldub ravist ning ähvardab arste, õdesid ja hooldajaid. Lisaks on ta alates septembrikuust regulaarselt teinud ja YouTube'i laadinud videosid, kus võib näha haiglat, teisi patsiente ja töötajaid.

Samal teemal

Arstide liit on seisukohal, et samaväärselt patsientide ohutusega tuleb arstiabi osutamisel igal juhul tagada ka arstide ja teiste töötajate ohutus. Ohtliku teo toime pannud patsientide kohtupsühhiaatriline sundravi on küll tervishoiuteenus, kuid kätkeb endas ka sunnimeetmeid, mis on vajalikud ühiskonna ja sageli ka patsiendi enda turvalisuse tagamiseks.

Kõrge ohuriskiga patsientide ravi peab toimuma kohastes tingimustes. Ohutusnõuetele vastavate haiglahoonete ehitamine, piisava personali palkamine ja koolitamine ning vajalikud turvameetmed peavad olema riiklikult tagatud.

Meditsiinitöötajate ja nende lähedaste ähvardamine patsiendi poolt, personali ja patsientide filmimine ja videomaterjali internetis levitamine on lubamatu. Kui selle välistamine Jämejala kliiniku praegustes tingimustes ei ole võimalik, siis tuleb ohtlik sundravipatsient viia üle vanglahaigla psühhiaatriaosakonda.

Arstide liit taunib poliitikute ja ametnike passiivsust, kes seni on veeretanud probleemiga tegelemist üksteisele, mõistmata ilmselt olukorra tõsidust. Ootame sotsiaal- ja justiitsministeeriumilt, samuti õiguskantslerilt kiiret ja konstruktiivset koostööd, et leida sobiv õiguslik lahendus ja tervishoiutöötajate füüsilist ja vaimset tervist kahjustav olukord lõpetada.

25 KOMMENTAARI

m
möh 15. juuni 2018, 12:47
mingid ametkonnad ei saa vist oma tööülesannetest aru või et siis puudub veel üks seadus, ega muidu ei räägita lehes rahvle. kas teeme referendumi?
k
Kristiina 15. juuni 2018, 01:02
Filmimise koha pealt vaatan läbi sõrmede(osa tahtsid) aga arstide seisukohaga nõustun muudes asjades mis ohustavad teisi..
Loe kõiki (25)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee