(Vida Press)

Kas ka sina oled see, kes veedab puhkuse esimesed päevad sageli hoopis haigevoodis? Ajakiri Kunto Plus selgitab, miks haigused ründavad just puhkuse esimestel päevadel ja kuidas seda vältida.

Puhkuseni on jäänud vaid nädal, aga enne seda on veel oluliste tööde tähtajad. Teed ka lisatööd, sest tahad ju enne puhkust töölaua n-ö puhtaks saada. Peas keerlevad puhkusemõtted, sugulased ootavad, millal külla tuled, ja igatsed juba sõpru näha. Peaks välja mõtlema ka mingi  plaani, kuidas laste aega sisustada. Kuidas ma seda kõike jõuan? Õudne stress!

Puhkuseks valmistumise stress on üks põhjusi, miks jääd haigeks just puhkuse esimestel päevadel.Stressihormoonid aitavad keskenduda kiirel ja pingelisel ajal, aga kui puhkus algab, siis võidki märgata, et oled lõpuks täiesti kurnatud.Stress vähendab organismi vastupanuvõimet ja nii hakkavadki haigused kergemini külge. Kusjuures pingelisel ajal võivad sul jääda märkamata haiguse esimesed tunnused

Mis aitaks? Katsu vähendada stressi enne puhkust. Kõiki töid ei pea jõudma valmis ja ehk saad osa kohustusi kolleegidele anda. 

Jaga artiklit

3 kommentaari

P
Pinge langus  /   01:24, 20. juuni 2018
Pealkiri. Eesti keeles on nii: olevik ja minevik samas lauses kokku ei sobi.
Ühilduvus peab olema lause mõlemis pooles.
(Ih-ih-hii > mitte ühtimine,
vaid ühilduvus)
Seega: miks ma j ä ä n (olevik) haigeks just siis, kui a l g a b (olevik) puhkus.
Kui tahad minevikus, siis on > jäin (minevik) ja algas (minevik).
Austame oma emakeelt.
P
Pinge langus  /   01:19, 20. juuni 2018
on selle nimetus. Rabeled, töötad, ootad puhkust. Tunned juba ette, kuidas saaksid magada nii kaua, et uni on täis magatud, mitte ei pea hüppama voodist kiiruga äratuskella helina peale.
Ja siis > puhkus! Braavoo! Ei tea nüüd kohe, mida peale hakata. Kõigepealt välja vaja end magada.
Siis nautida hommikusööki, -jooki, mõnuleda. Keha ja ka aju, organism on harjunud kogu aeg rakkes olema, justkui vurrkann keerlema. Ja siis annab organism haigusega märku: puhka nüüd ometigi.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis