(Vida Press)

Alates 2018. aasta veebruarist on Terviseameti kinnitusel lubatud pakkuda lasteaias veganitoitu. Valdav enamik Eesti lasteaedasid (täisväärtuslikku) veganitoitu siiski ei paku.

Eesti Vegan Seltsini on jõudnud mitmete lapsevanemate negatiivsed kogemused seoses veganitoidu võimaluse puudumisega Eesti lasteaedades, millest lähtuvalt viis selts läbi uuringu “Vegantoit lasteaias”. Eesmärk oli kaardistada ühelt poolt lapsevanemate kogemusi ja ootusi seoses veganitoidu võimalustega lasteaias ja teisalt lasteaedade valmisolekut ja võimalusi lasteaias veganitoitu pakkuda. Andmeid koguti isetäidetava küsimustiku abil Google Forms keskkonnas selle aasta aprillis ja mais. 

Uuringu kokkuvõtteks antakse hulk soovitusi nii  lasteaedadele, kohalikele omavalitsusele kui riiklikele institutsioonidele, kelle pädevuses on laste- ja haridusasutuste toitlustamise reguleerimine ja järelevalve ning ka lapsevanematele.

Muu hulgas soovitatakse Eesti Vegani Seltsi korraldatud uuringu kokkuvõttes, et  lapsevanemad, kes soovivad oma  lapse lasteaias  veganitoidu võimalust, peaksid lasteaeda sellest soovist teavitama isegi juhul, kui on teada, et tõenäoliselt ei ole lasteaed valmis seda soovi rahuldama.

Mida rohkem on lastevanemate poolt vastavaid soove, seda suurem on võimalus, et lasteaiad ajapikku veganitoitu pakkuma hakkavad. On tervitatav, et mõned lasteaiad on juba avatud veganitoidu pakkumisele ning koostööle lapsevanematega selles osas. Samas aga ei ole enamik lasteaedu erinevatel põhjustel veel valmis veganitoitu pakkuma. Probleemide korral peaks kõigepealt läbi rääkima lasteaia juhtkonnaga.

Jaga artiklit

10 kommentaari

L
lõik ERR lehelt. Seos puudub kuid sõnad taaskasutatavad.  /   16:24, 3. juuli 2018
Henrik Hololei: me elame lumpenpoliitika kõrgajas
https://www.err.ee/843630/henrik-hololei-me-elame-lumpenpoliitika-korgajas
Väga lihtne on kritiseerida kõrvalt, kui sa ei pea vastutama. Palju raskem on vastutada. Inimesed on ära unustanud, et need, kes kõvahäälselt karjuvad, ei ole need, kes vastutavad.
Tuletame neile seda meelde.
Lääne demokraatia on andnud võimaluse, et karjuv vähemus, kes sageli on keskendunud ühele teemale, suudab panna vaikiva enamuse tegema, mida vähemus tahab. Sest vaikiv enamus kas hajub laiali või ei näita üles vajalikku huvi.
S
seal  /   17:15, 25. juuni 2018
terviseametis on siis kari selgrootuid ametnikke, kes mingi seltskonna jutu peale kohe truualamlikult jooksevad?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis