(facebook.com/kingitudelu)

Kahe poja ema Maily Luberg vajas võitluses ägeda lümfoidse leukeemiaga ravi, mille rahastamisest oli haigekassa keeldunud. Teda aitas vähiravifond "Kingitud elu", kirjutatakse fondi Facebooki-lehel.

Kuid aprilli alguses tunnistas Maily, et on saanud arstilt kurva uudise: ravim ei ole toiminud. Vähk oli arenenud liiga kaugele. 

Oli veel õhkõrn võimalus saada välismaale katseravile, kuid luhtus seegi. 
"Edasi polegi enam midagi... Arsti sõnul tavameditsiinis mulle enam ravi ei leidu. Hetkel elangi päev korraga ja oleme otsustanud proovida alternatiivseid variante. Kaotada pole enam midagi.

Ma olen siiralt tänulik nii teile, kui ka kogu Eesti rahvale, kes mulle appi tulid lootuses, et ehk siiski...  Ma poleks iialgi uskunud, et on nii palju häid inimesi. 
Teie fond on lihtsalt ime. Ma siiralt loodan, et teie käest saavad abi kõik, kellel seda vaja. Teisalt loodan,et teil ei oleks ühtegi abivajajat."

Nii kirjutas Maily aprilli alguses. Jaanilaupäeval ta lahkus. 

Maily abikaasa Marek kirjutab fondi Facebooki lehel: "Meeletult suur lootus ja rõõm, mille saime aasta alguses tänu vähiravifondile, on asendunud nüüd äraütlemata suure kurbuse ja ahastusega.

23. juunil, natuke pärast südaööd lahkus siit ilmast taevastele radadele meie palavalt armastatud ema ja abikaasa Maily Luberg.

Kahjuks pidime tõdema kurba tõsiasja, et hirmkallis ravim, mille tänu teie abile soetada saime, ei osutunud piisavalt efektiivseks, et Mailyt päästa.

Meie puhul ei andnud ravim küll soovitud tulemust, kuid sellest saadud lootus ja usk inimestesse on kaaluka tähendusega kogu meie perele."

Abikaasa tänab kõiki, kes panustasid Maily tervenemislootusesse nii raha, aja kui ka lihtsalt heade mõtete ja soovidega. "Meile tähendas see palju. Maily oli vapper ja lootis kuni viimase hetkeni, et ehk siiski see haigus otsustab ka sellel korral alistuda."

Vähiravifond on sel nädalal mõtetes Maily perega. "Me ei saa garanteerida kellelegi elupäevi ega tervist. Küll aga saame oma annetajate toel kinkida kõikidele lootuse ja võimaluse," kirjutab fond sotsialameedias. 

Jaga artiklit

96 kommentaari

R
ravimifirma  /   13:58, 29. juuni 2018
maksku raha tagasi ja punkt.
K
kaastunne  /   07:54, 29. juuni 2018
perele .Aga ikka ja jälle tekib kusimus ,millest nii palju vähki haigestujaid ,järjest kasvav haigus,miski peab seda aitama tekitada.Kas inimkond tapab end ise?Köik need toidud ja tooted,köik säilitusained,mida iga päev tarbime,kogu elukeskonna palju sunteetikat,ehk koik see soodustab haigete rakkude teket.Me ei kasvata ise omale toitu nagu tegid seda meie esivanemad,koik tuli oma pöllult ja aiast,nuud ainult poest ,mis toodud kusagilt ,isegi ei tea kust ja kuidas kasvatatud,köik sööme sisse.Inimkond tapab end ise suurest tarkusest.Köik poed on kaupa kuhjaga täis,meie otsime ikka paremat ja ilusamat,järjest nooremat inimesd surevad vähki.Ei te milles kull päris viga ,aga midagi on valest .Arstiteadus on teinud tohutud edusammud ,aga vähk jöuab ikka ette.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis