Suguhaigus ei küsi vanust. (Vida Press)

Suguhaiguste uus riskirühm on vanemad inimesed, kes lähevad pärast lahutust uut suhet otsima.

Küpses eas vabaduse ja uue armastuse rõõmu nautiv inimene on kerge saak suguhaigustele, kirjutab Iltalehti. Pikaaegses suhtes polnud ju vaja haigustele mõelda. Pärast lahutust võib tekkida kihk nooruspäevi meenutada ja sageli sekspartnereid vahetada. Vanemal naisterahval pole ka muret rasestumisega.

Kuid suguhaigus võib külge hakata mis tahes eas, ka pärast üheöösuhet. Võib-olla ei tule inimesele mõttessegi, et kuigi oled vanaisa või vanaema, võid  seksides saada ka haiguse. 

Kuna suguhaigused võivad algul kulgeda sümptomiteta, võivad need salakavalalt edasi levida. Kui inimest miski ei häiri, võib ta tahtmatult haigust edasi kanda. 

Suguhaiguste põdeja ei ole enam vaid mees, kes reisib sageli Kaug-Idas või Venemaal, kirjutab Iltalehti. Patsiente on seinast seina, nii noori kui vanu.

Kui enne toodi tripper Soomesse eeskätt välismaalt, siis nüüd on iga teine hankinud selle kodumaalt. 

Haigestumist soodustab alkohol. Kui võetakse napsu, võib ohutunne kaduda ja kondoomikasutamisest on raske rääkida.

Seksist räägitakse praegu nii palju, et ka keskealine võib tunda survet seksida võimalikult palju ja võimalikult paljude partneritega. Ka see lisab riski haigestuda. 

Jaga artiklit

35 kommentaari

K
kas keskealine on nüüd teismeline?  /   12:55, 11. juuli 2018
Seksist räägitakse praegu nii palju, et ka keskealine võib tunda survet seksida võimalikult palju ja võimalikult paljude partneritega.
V
Vaadake ILTALEHTIS parem Nato kohtumise ülekannet  /   11:19, 11. juuli 2018

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis