Laste hirmud on erinevad. On lapsi, kellele ööbimisega laager tõesti ei sobi. (Vida Press)

Laps helistab laagrist, nutuvõru ümber suu, ja tahab koju. Kas tormata kohe järgi?

Kindlasti ära saada laagrisse last, kes ei taha sinna minna, soovitab Lastekaitse Liidu ajakiri Märka Last. Laste hirmud on erinevad ja ei tasu loota, et vastumeelsus kodust eemal olemise vastu kuidagi iseenesest möödub.

  • Tutvu erinevate laagritega ja vali sobivaim. Näiteks võib laagrielu alustada linnalaagrist, kus pikad päevad on huvitavate ja õpetlike tegevustega sisustatud, kuid ööbima tuleb laps koju.
  • Kuula ja julgusta last mõistlikult. Järgmisel aastal, juba suuremana tasub uuesti arutada ööbimisega laagris osalemist.
  • Siiski tasub teada, et on lapsi, kellele tõesti ööbimisega laagris puhkamine ei sobi ja huvitavad ühistegevused ei leevenda koduigatsust.
  • Kui lapse koduigatsus tundub telefonikõnedes ületamatuna, aruta laagri personaliga, kas laps tunneb ennast laagripäevadel üldiselt hästi ja heitub alles õhtuses telefonikõnes kodustega või on ta nukker ka ühistegevustes.
  • Usalda laagri kasvatajaid – nad näevad sinu last ja oskavad head nõu anda.
  • Kindlasti ei peaks kiirustama last laagrist esimese kõne peale koju tooma, vanem saab last toetada ja motiveerida laagripuhkust jätkama.

Jaga artiklit

5 kommentaari

A
aastaisa  /   05:58, 11. juuli 2018
vitsa
J
Juta  /   20:31, 10. juuli 2018
Loomulikult tuleks laps ära tuua ja mitte teda traumeerida. Võibolla, et suuremaks saades hakkab tahtma laagris käia, aga minu lapselaps küll ei hakanud laagrit armastama ja temale oli ka see üks kord tõsine trauma, oli seda siis vaja!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis