(Pixabay.com)

Kohvi pole kaalulangetajatele mingi kõrgemate jõudu poolt antud imeravim, sest uusima uuringu järgi söövad kohviarmastajad hommikusöögi ajal kokku hoitud 10% päevasest tavapärasest kaloraažist hiljem enam kui topelt tagasi, kirjutab Toidutare.

Kaua aega on väidetud, et kohv on dieedipidaja parim sõber. Nüüd on avaldatud üsna väikesemõõtmeline (osales 50 täiskasvanut vanuses 18 kuni 50) uuring, mille kohaselt tõesti, hommikusöögi kõrvale joodud mitu tassitäit kohvi aitas isusid ohjeldada, ent see ei kehtinud päeva ülejäänud toidukordade kohta, leidsid The State University of New York toitumisteaduste sektsiooni teadlased, vahendab Daily Mail.

Uuringu läbiviijad rõhutavad, et nende ülesanne oli näidata, et kohvi pole imerelv. Nende peamine soov oli, et inimesed ei usaldaks Ameerika turul plahvatuslikult kasvanud kofeiini sisaldavaid nn salenemispreparaate, vaid teeksid ise oma elustiilis tervislikke muudatusi.

Tegelikult kinnitavad nende tulemused väga ammust teadmist - kaalulangetuseks ja tervislikumate eluviiside saamiseks tuleb oma elustiili ja toitumisharjumuste muutmise nimel vaeva näha. Kiired imetrikid ei ole ju kunagi tegelikult töötanud ega pikemalt pidama jäänud. 

Tervislikke ja maitsvaid retsepte ning põnevaid artikleid loe rohkem Toidutare veebist!

Jaga artiklit

2 kommentaari

A
artikkel on imelik  /   23:37, 29. juuli 2018
räägib preparaatidest, võrdleb kohviga. Ütlen nii - olen aastakümneid joonud kohvi koorega ja suhkruga päevas ca 2,5 liitrit ja ka praeguse kuumaga tunnen enda hästi , küll aga tarvitan lisaks praegu, vett sidruniga. Teed joon vahel - must tee, ingveriga ja suhkru asemel mesi, eestimaine. Lisan sidrunit. Ja ütlen et kaal on tasapisi vähenenud , muud toitumisharjumused on olnud samad. 12 aasta jooksul on kaal vähenenud ca 37 kg. Ka liikumisharjumused on samad. Kindlasti on kõik individuaalne. Kindlasti tuleb süüa peekonit, tomatit, kõrvitsat, kartulit, ka piima juua ning juustu(kahjuks on Eesti juustud solgitud, laap on ilmselt sõnnik ja juust vedeldub pakendis:) enne lõpptähtaega)
  /   07:18, 22. juuli 2018
".. kaalulangetuseks ja tervislikumate eluviiside saamiseks tuleb oma elustiili ja toitumisharjumuste muutmise nimel vaeva näha. "
Ainus võimalus on valida omale uued esivanemad ja uuesti sündida.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis