Toitumine

UUS UURING: kohv polegi kaalulangetaja imerohi! (2)

Toidutare.ee, 20. juuli 2018, 13:17
 Pixabay.com
Kohvi pole kaalulangetajatele mingi kõrgemate jõudu poolt antud imeravim, sest uusima uuringu järgi söövad kohviarmastajad hommikusöögi ajal kokku hoitud 10% päevasest tavapärasest kaloraažist hiljem enam kui topelt tagasi, kirjutab Toidutare.

Kaua aega on väidetud, et kohv on dieedipidaja parim sõber. Nüüd on avaldatud üsna väikesemõõtmeline (osales 50 täiskasvanut vanuses 18 kuni 50) uuring, mille kohaselt tõesti, hommikusöögi kõrvale joodud mitu tassitäit kohvi aitas isusid ohjeldada, ent see ei kehtinud päeva ülejäänud toidukordade kohta, leidsid The State University of New York toitumisteaduste sektsiooni teadlased, vahendab Daily Mail.

Uuringu läbiviijad rõhutavad, et nende ülesanne oli näidata, et kohvi pole imerelv. Nende peamine soov oli, et inimesed ei usaldaks Ameerika turul plahvatuslikult kasvanud kofeiini sisaldavaid nn salenemispreparaate, vaid teeksid ise oma elustiilis tervislikke muudatusi.

Tegelikult kinnitavad nende tulemused väga ammust teadmist - kaalulangetuseks ja tervislikumate eluviiside saamiseks tuleb oma elustiili ja toitumisharjumuste muutmise nimel vaeva näha. Kiired imetrikid ei ole ju kunagi tegelikult töötanud ega pikemalt pidama jäänud. 

Tervislikke ja maitsvaid retsepte ning põnevaid artikleid loe rohkem Toidutare veebist!

Samal teemal

29. juuli 2018, 09:40
TEADLASED: kasside väljaheidetes elutsev parasiit tekitab inimestes ärivaimu

2 KOMMENTAARI

a
artikkel on imelik 29. juuli 2018, 23:37
räägib preparaatidest, võrdleb kohviga. Ütlen nii - olen aastakümneid joonud kohvi koorega ja suhkruga päevas ca 2,5 liitrit ja ka praeguse kuumaga tu...
(loe edasi)
"
22. juuli 2018, 07:18
".. kaalulangetuseks ja tervislikumate eluviiside saamiseks tuleb oma elustiili ja toitumisharjumuste muutmise nimel vaeva näha. "
Ainus võimalus on valida omale uued esivanemad ja uuesti sündida.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee