Riiud on tervisele eriti kahjulikud, kui osapooled on vihased või riidlevad ikka ja jälle sama asja pärast. (Vida Press)

Kui väike sõnasõda võib olla isegi kasulik ja kuulub paarisuhte arengu juurde, siis pikad lahenduseta konfliktid võivad lausa haigeks teha. Eriti mehi. 

Riiud on tegelikult kasulikud  ja need kuuluvad paarisuhte arengu juurde. Riiud on üks parim viis, kuidas õppida. Need aitavad paaril suhelda ja ausad olla. 

Kuid pikad lahendamata konfliktid hakkavad tervisele.  Nevada ja Michigani ülikooli uurijad jälgisid 373 paari 16 esimese abieluaasta vältel, vahendab Iltalehti. Uurimuses pöörati tähelepanu suurtele erimeelsustele, näiteks  laste ja raha suhtes.

Uuringus osalenud inimestel paluti vastata küsimustele, mis puudutasid une kvaliteeti, närvilisust, peavalusid ja kuidas tervis mõjutas nende töötegemist.

Riiud on sama kahjulikud kui suitsetamine ja joomine

Selgus, et pikad riiud mõjutasid negatiivselt nii naisi kui mehi. Uuringu järgi mõjutas halb abielu rohkem meeste tervist. Eelnevad uuringud on näidanud, et ka hea abielu mõjutab mehi rohkem, st mees võidab heast abielust rohkem kui naine. 

Uurijad väidavad, et rohke tülitsemine võib olla tervisele sama kahjulik kui halvad elukombed  -  suitsetamine ja joomine.

Riiud on tervisele eriti kahjulikud, kui osapooled on vihased või riidlevad ikka ja jälle sama asja pärast mingit lahendust leidmata.

Pidevad riiud mõjutavad vaimset tervist, stressi ja söögiisu. Pikapeale hakkab see mõjutama kogu heaolu.

Varasemad uuringud on näidanud, et abielu mõjub hästi nii füüsilisele kui vaimsele tervisele. Kuid heaolu ei too mitte abiellumine, vaid ikka see, kuidas abielus suhtutakse teineteisesse.

Jaga artiklit

36 kommentaari

A
artiklile  /   13:43, 31. juuli 2018
Sõbrad omavahel.
"Oled sa kunagi oma naist petnud?"
"Aga keda siis veel?"
J
järelikult  /   13:25, 31. juuli 2018
on mehed nõrgad ja naised tugevad. Meestel puudub austus iseenese vastu, siis näevadki ainult, et kaaslane on halb ja paha. Austa ennast ja paarilist, abielu ei ole lust ja lillepidu, see on kompromisside kunst. Kui oled juba üht luhtaläinud abielu proovinud, pole vaja kohe uude suhtesse tormata. Teete ennast ja kaaslast lihtsalt õnnetuks.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis