Rootsis Stockholmis tappis politsei Downi sündroomiga ning autistliku 20aastase Eric Torelli, kuna noormehel oli käes mängurelv, mida ta keeldus maha panemast.

Politseinike väitel näis neile situatsioon ohuolukorrana, vahendab BBC. Intsident juhtus neljapäeva varahommikul kell neli. Sellele eelnevalt oli politsei saanud teate relvastatud mehe kohta. Kuulihaava saanud mees viidi küll haiglasse, kuid suri hiljem saadus vigastustesse. 

Pere sõnul oli noormees lahkunud kodust ning ta oli kuulutatud tagaotsitavaks. Ericu ema Katarina Söderbergi sõnul oli automaati meenutav mängurelv saadud kingituseks.

Naine kirjeldas oma poega kui maailma lahkeimat inimest. Katarina rääkis Rootsi väljaandele Expressen, et Ericul oli mitmeid puudeid ning tal oli raskusi enda väljendamisega kõnes. Ainus sõna, mida ta selgelt öelnud, olnud „ema“. 

„Seda on võimatu uskuda. Ta ei teinud kärbselegi liiga,“ sõnas naine.  

Katarina väitel oli Eric kodust lahkunud varemgi ja korduvalt, kuid naasnud alati tagasi. 

Jaga artiklit

67 kommentaari

K
Kristiina  /   21:28, 20. aug 2018
Profiment peaks aru saama mis on päris ja mis mitte. Päris relvaga muidugi kui tormab teiste peale. Samuti imestan miks menti pole koolitatud kurtide ja napi kõnega inimestega suhtlema kehakeele,pilgu jms. abil.. Mis siis laseme iga 10aastase mängupüstoliga poisikese maha või? Ei profid peaks tundma ära ohtu.. Downi sündroom või lapseealisus on näha kaugele.. Vabaduse väljakul oli päris relvad ja tüüp ründas ning puue polnud näha. Viimasel ajal on jube vähe midagi positiivset puudega inimestest pea võimatu leida meediast. See muudab vihaseks ja meele raskeks. Haavatu ja ohustatuse tunne on pidev psüühiliselt.. Ilkumist ja ründeid palju. Ka see kommentaarium süüdistab ainult puuet..
!
!!!  /   12:16, 5. aug 2018
Kui on tegu sellise vastutusvõimetu ja ennast mitte väljendada suutva inimesega,, siis miks lasti tal vabalt ringi liikuda? Lapsemelne läks kauboid mängima või?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis