Kui sa ei saa mingist haisust enda juures lahti, võib põhjuseks olla ka haigus. (Vida Press)

Pole ime, et sa ei lõhna just kõige paremini, kui oled lõpetanud raske trenni või söönud küüslauku. Aga mida teha, kui mingid kehahaisud  on püsivalt su juures?

Enamikust kehahaisudest saab lahti värskendava duši, deodorandi, riiete vahetamise või hambapesuga. Kuid need 5 haisu võivad olla märk millestki tõsisemast.

Haisvad jalad

Pikalt kestnud ebameeldiv hais jalgadel võib olla märk jalaseenest. Hais tekib bakteride ja seente koostööst. Mõttekas on alustada kiiresti ravi, enne kui probleem süveneb.

Kui kraabid jalgu, võib seen kätega levida ka mujale. Jalaseenele meeldib niiske keskkond, mistõttu võib nakkuse saada näiteks trennisaalist või ujulast.

Haisev piss 

Põiepõletiku üks tunnuseid võib lisaks tihedale vetsuskäigule olla ka tugevalt  haisev piss, mis võib kohati meenutada isegi nagu mingit kemikaali. Põiepõletikku põhjustab sageli bakter, mis pääseb kuseteedesse, kus need hakkavad paljunema. Enamasti kannatavad põiepõletiku käes naised.

Haisev väljaheide

Kui väljaheide haiseb väga eemaletõukavalt, on väga sage põhjus laktoositalumatus. Laktoositalumatusest annavad märku ka turses kõht ja halva haisuga gaasid, ka kõhkukrambid, iiveldus ja oksendamine.

Kui need kõhuhädad on pärast piimatoodete söömist, tasub teha laktoositalumatuse test. Kui probleemid on ka muul ajal, võib tegemist olla mõne muu soolehaigusega.

Halb hingeõhk

Kui hingeõhk haiseb ka pärast hommikust hambapesu, võib tegemist olla uneapnoega. Uneapnoe on seisund, mil öösiti hingamine katkeb mitu korda iseenesest.

Uneapnoe võib põhjustada ka tugevad norskamist, mille tõttu on suu kogu öö lahti. Suu kuivab, bakterid levivad suus kiiremini ja tulemuseks võib olla mädanenud kanamuna meenutav lehk.

Halba hingeõhku võivad põhjustada ka teatud ravimid, igeme- ja hambapõletik või keelel paiknevad bakterid. 

Allikas: Iltalehti

Jaga artiklit

3 kommentaari

Õ
õnnetu mees  /   16:37, 6. aug 2018
aga kui tutil nii meeletu ... siis võimatu keelekat teha , kuid naine nõuab ja kui ei tee siis jätab ka söögist ilma ...
V
Valtz  /   18:03, 6. aug 2018
Küünlad pidid aitama.. see ka pidi olema miski tupeseene laadne toode, kui haiseb...

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis