Sügelevaid kõrvu ei tohi torkida ei vatipulkade ega muude teravate asjadega. (Vida Press)

Kõrvad võivad sügeleda igas vanuses inimesel. Väga kergesti tekib kiusatus haarata vatipulk, et sellega sügelust leevendada.

Sageli läheb sügelus nii hulluks, et inimesed hakkavad oma kõrvu erinevate vahendite abil sügama, see aga pole hea mõte, räägib portaalis Kodus.ee perearst Kati Paal.

Kõrvaarstid viskavad nalja, et kõige väiksem asi, mida endale kõrva tohib panna, on küünarnukk. See tähendab, et kuulmekäigu sügamine tiku, vatipulga või ka sõrmega pole ühelgi juhul hea mõte ja teeb kasu asemel vaid kahju – niigi ärritatud kuulmekäigu nahk saab kratsides viga ja sinna võib kergesti lisanduda põletik.

Et saada kõrvasügeluse korral abi, peab pöörduma perearsti poole, kes vaatab kõrva üle, aitab leida sügeluse põhjuse ja määrab sobiva ravi.
Põhjused, miks kõrv sügelema hakkab, võivad olla erinevad: kuulmekäiku kogunenud vaigukork, nahaekseem, allergia või väliskuulmekäigu põletik, mis võib olla nii seente, bakterite kui ka viiruste põhjustatud.

Jaga artiklit

4 kommentaari

M
MIKS  /   09:08, 8. aug 2018
meie rahvas nii harva arsti juures käib? Pahatihti jõuab järjekord inimeseni alles siis, kui ta on juba kirstus!
N
naine 60 +  /   17:41, 7. aug 2018
Mul sügelevad juba 5 viimast aastat! see on lausa talumatu ja perearst ei ole suutnud mind aidata. Perearst kirjutas mingit salvi, kuid see lõi mulle tugevad kiirgavad valud kõrvadest pähe ja lõpetasin peale paari korda selle jubeda ravi, hakkasin ise laste kreemiga seest määrima, sai veidi paremaks, keegi soovitas määrimiseks rootsi rohtu, see lõi asja tõesti natukene paremaks, kuid sügelus endiselt kestab. Üle 2 kuu olen juba nahaarsti järjekorras olnud, saan sept. keskpaiku lõpuks vajaliku doktori manu. Kahtlustan ise ekseemi või mingisuguseid seeni, perearst ütles, et ei näe kõrvas midagi batoloogilist. nii ma siis kannatangi edasi ennast ise ravides.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis