Mõõdukas õllejoomine võib pikendada eluiga., aga kõva õlletamine igal nädalavahetusel kahjustab tervist. (Vida Press)

Kuida mõjub õlu tervisele? Taani professori Arne Astrupi meelest pole  tervisemõjud nii ülekaalukalt veini kasuks, kui võrrelda seda õllega. 

1. Tervisele mõjub klaas õlut umbes samamoodi mis klaas veini.

2. Mõõdukas alkoholitarbimine tähendab meestele kaht annust ja naistele üht annust alkoholi päevas. Mõõdukas õllejoomine võib vähendada riski haigestuda südame ja veresoonkonnahaigustesse, 2. tüübi diabeeti ja see võib aidata vältida ka dementsuse kujunemist.

3. Mõõdukas õllejoomine võib pikendada eluiga. Kõva õlletamine igal nädalavahetusel aga kahjustab tervist.

 4. Keskea rõõmud: uuringute järgi saavad mõõdukast õllejoomisest kõige rohkem kasu üle 50-aastased mehed ja menopausi jõudnud naised. 

5. Kui õllejooja suitsetab, lisab see dramaatiliselt võimalust terviseriske.

6. Arvatakse, et klaas õlut päevas võib anda keskealisele inimesele laias laastus samasugust  kasu nagu aspiriini võtmine.

7. Taanis tehtud uurimus näitas, et õllejoojad sõid ebatervislikumalt kui veinijoojad. Seega võib õllejoojatele kahju teha pigem vale elustiil. Kuid vahe õllejoojate ja veinijoojate vahel on kadumas.

8. Taani uurimuse järgi said need, kes nautisid toidu kõrvale veini, rohkem kaloreid, kui need, kes jõid õlut. Põhjus leiti magustoidust. Veininautlejad sõid sagedamini magustoitu.

9. Ära ei tohi unustada, et alkohol võib põhjustada ka palju kahju. Ka väike kogus alkoholi tõstab rinnavähi ja suuvähi riski. Ja mida kangemat õlut juuakse, seda suurem on risk, et juukse liiga palju.

Allikas: Iltalehti

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis