Stress võib panna silmad tahtmatult tõmblema. (Vida Press)

Oled vahel kogenud, et silm hakkab häirivalt tõmblema? Siin on paar lihtsat põhjust, mis võib silmi häirida.

1. Stress

Töötähtajad on kohe-kohe ukse ees ja ühtäkki avastad, et silmlaud (või üks neist) tõmblevad. See on kindlasti tüütu, aga selles olukorras normaalne. Stressi tõttu tõuseb organismis hormoonide kortisooli ja adrenaliini tase, mis omakorda käivitab kehas reaktsiooni „võitle või page“, selgitab Harvardi silmakirurg John Hovanesian portaalis Terviseuudised.ee.

"See seisund võib põhjustada lihaste suuremat tundlikkust ja ärritust kui tavaliselt," ütleb ta.

2. Liiga palju kohvi ja šokolaadi

Kofeiin kohvis ja šokolaadis võib põhjustada silmalaugusid ümbritsevate närvide ja lihaste hüperaktiivsust, põhjustades nii silmalaugude ärritust. “Ma olen pärast valentinipäeva näinud kindla peale rohkem healoomulist silmalaugude tõmblemist kui mõnel muul ajal, sest inimesed on vahepeal söönud tavalisest rohkem šokolaadi,” ütleb silmaarst Amy Zimmerman.

Zimmerman kinnitab, et kui sa vähendad kofeiini tarbimist, peaks juhuslikud tõmblused silmast ka kaduma. Doktor Blecher aga lisab, et kõik, mis stimuleerib teie närvisüsteemi, soodustab ka silmade ärritust. Seega, kui teie kogemus näitab, et liigne kofeiini tarbimine teie silmalaugudele just selliselt mõjub, saate edaspidi teha kofeiini tarbimises korrektuure.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis