Kui õllejoomine saab igapäevaseks harjumuseks, hakkavad kogused kergesti suurenema. (Vida Press)

Mõte kosutavast õllest pärast rasket tööpäeva tundub mõnus. Kas õlut võib juua iga päev? Kuidas see mõjub tervisele?

Kuigi õllel on ka kasulikke omadusi, ei tohiks seda juua iga päev - osadel inimestel võib olla alkoholismiks geneetiline soodumus, kuigi nad seda ise ei tea.

Ja on risk, et juues õllekogused kasvavad. Uuringud näitavad, et alkoholi tekitatud kahju on otses seos joodud kogusega.

Kes harjub jooma päevas ühe õlle, hakkab kergesti jooma rohkem - eriti kui koju on soetatud varusid. Sama efekt on ka veinil. Inimene mõtleb sageli, et peab veinipudeli tühjaks jooma, sest muidu läheb ju jook raisku.

Kui igapäevase joomisega kaasneb ka seltsielu, näiteks juuakse koos kolleegidega pärast tööpäeva, tugevneb joomisharjumus veelgi.

Alkohol ja tervis

Alkoholiga liialdamine kahjustab südameveresoonkonda. Alkohol tõstab vererõhku ja sellega  liialdamine lisab rütmihäirete riski.

Samas on uuringud näidanud, et mõõdukatel alkoholitarbijatel on suremus südamehaigustesse väiksem kui täiskarsklastel. Kuid asjatundjad on ühel meelel, et alkoholi ei tohi juua südamehaiguste ennetamiseks, kuna alkoholil on ka palju ebasoodsaid toimeid.

Naistele soovitakse mitte ületada päevas üht alkoholiannust (0,33 l pudel) ja meestel mitte ületada kaht annust alkoholi.

Allikas: Iltalehti

Jaga artiklit

6 kommentaari

A
Aga  /   20:46, 22. aug 2018
mis siis juhtuma peaks? Mis juhtub siis, kui iga päev kolm korda sööd? Noh Vidrik, kas sa seda tead?
N
nii ongi  /   01:52, 22. aug 2018
söö või joo mida tahes ära suled niikuinii.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis