Kui on kahtlus, et arst tegi vea, siis on mõistlik pöörduda esimesel võimalusel sama arsti poole või teise arvamuse saamiseks mõne teise arsti poole. (Vida Press)

Iga ravil tekkinud probleem pole veel raviviga. Aga kuhu pöörduda, kui tundub, et arst on pannud vale diagnoosi või kasutanud vale ravivõtet?

Kui on kahtlus, et ravi on läinud valesti, tuleks esimese asjana selgitada välja, mis täpselt on juhtunud, soovitab Naistelehes meditsiiniõiguse spetsialist, advokaat Rainer Ratnik.

Selleks on mõistlik pöörduda esimesel võimalusel sama arsti poole või kahtluse korral teise arvamuse saamiseks mõne teise arsti poole. 

Selgitamaks välja, kas arst tegi vea, võib pöörduda ka tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjoni poole. Selleks tuleks saata avaldus aadressile Suur-Ameerika 1, Tallinn. Tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjon on nõuandev komisjon – see ei ole kohus, mis mõistaks õigust. Komisjon saab anda hinnangu, kas arst tegi vea või mitte. 

Pikemalt saab lugeda Naistelehest, missugune on arstide vastutus ja kas ravivigade kahtluse puhul on mõtet ka kohtusse minna.

Jaga artiklit

3 kommentaari

U
uss  /   17:22, 22. aug 2018
Huvitav, miks selle artikli juurde kirjutatud kommentaare nii hoolega modereeritakse?
Eks juba seegi näitab inimeste rahulolu/rahulolematust arstide suhtes.
U
uss  /   17:20, 22. aug 2018
Sellest nn. ekspertkomisjonist ei ole mitte mingit kasu, sest isegi kui arstid on teinud vea, antakse Eestis isegi tahtliku tapmise korral arstile õigus. Kõige tõhusam meede on luuseritest arstide eest inimesi sotsiaalmeedia vahendusel hoiatada--arsti nimi kirja panna.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis