Kui laps kardab, siis ära pisenda tema hirme ega narri nende pärast. (Vida Press)

Kooli algus on lapsele tähtis asi, aga vahel võib ta karta kooli minna. Hirmude ja pinge puhul vajab laps vanemate aega ja tuge.

Laps võib näiteks karta, et unustab hommikul kooli minna või ta kardab üksi minna. Ta võib muretseda selle pärast, et äkki vanematega juhtub midagi, kui ta on ära. Ta võib igatseda vanemaid ja olla armukade õe või venna peale, kes saab koju jääda. Väike koolilaps võib tunda ka hirmusegust austust õpetaja või koolikaaslaste suhtes.

Hirmudest tuleb rääkida lapsega rahulikult. Lapse hirm on sageli selline, mida ta ise ei mõista. Kuula last - juba see võib asja kergemaks teha. Ära pisenda lapse hirme ega narri teda selle pärast.

Kohanemine õpetajaga, klassi ja kooli reeglitega võtab aega ja võib olla algul raske. Klassis ei saa laps sellist tähelepanu kui ainult oma oma vanematega olles.  Enamasti hirmud kaovad, kui laps kohaneb uue elurütmiga.

Kool ja kodu peavad last toetama. Probleemidest rääkimine on sageli raske, kuid õpetajate ja teiste vanematega arutamine on kasulik mitmel moel. Tõenäoliselt on ka teistel peredel sarnaseid probleeme ja saad häid mõtteid, kuidas asjaga paremini toime tulla.

Allikas: Mannerheimin Lastensuojeluliitto

Jaga artiklit

2 kommentaari

I
isa  /   16:46, 1. sept 2018
vanemad kes soetavad lapse .temaga on vaja tegeleda käia üritustel jne ,mitte et ostan nuti ja laps ei tülita meid
T
Tiina  /   11:38, 1. sept 2018
Juba suvi läbi, algabki see jube kool peale. Ära lase endale halvasti öelda, ütle esimesena. Õpetajad pole inimesed. Ja veel palju selliseid lauseid (ise kuuldud vanemate suust)- muidugi laps kardab.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis