Haigekassa
Allar Jõks (Alar Truu)

Haigekassa on rikkunud seadust, kui keeldus 17aastase haruldast verehaigust põdeva neiu ravimi rahastamisest, väidab õiguslikus analüüsis vandeadvokaat, endine õiguskantsler Allar Jõks.

Haigekassa toetub oma keeldumisostuses ravikindlustusseadusele, mis ütleb, et toetada saab vaid ravimit, mis on vajalik ambulatoorseks raviks, vahendas ERRi uudisteportaal. Kuna see tüdruk peab käima haiglas ravimit saamas, ei ole tegemist ambulatoorse raviga.

"Minu arvates on see põhjendus otsitud ja see põhjendus ei ole seaduse mõttega kooskõlas, sest seaduse mõte on see, et kui sa oled ambulatoorsel ehk kodusel ravil ja korra käid süstimas mingisugust ravimit, mis on vajalik selleks, et sa saaksid kodusel ravil edasi olla, siis ongi see ravim vajalik ambulatoorseks raviks ehk selle noore tüdruku seisukohalt on see vajalik ambulatoorseks raviks ja haigekassa keeldumine selle põhjal on seadusevastane," kommenteeris advokaadibüroo Sorainen partner, vandeadvokaat Allar Jõks.

17aastase haruldase verehaigusega tüdruku seisund on praegu stabiilne, kuid tema pere, kellele haigekassa keeldus eluliselt vajalikku ravimit kompenseerimast, on tänaseks pandud fakti ette - lahku kodumaalt või sure.

Jaga artiklit

19 kommentaari

R
RS2  /   15:25, 16. sept 2018
No minge nüüd. Kui haigekassa hakkab nüüd iga ravi vajava inimese ravi rahastama, siis tema põhifunktsiooniks nagu seda nimevahetamine ja p u u k -t6braste ülalpidamine raha ei jätku. ;)
J
Just Just  /   21:42, 15. sept 2018
Tulevane Tervisekassa haigetega tegelema ei hakka.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis