Meeled

10 depressiooni tunnust, mida sa võib-olla ei teadnudki (11)

Ohtuleht.ee, 30. september 2018, 14:11
Depressioonis inimene ei suuda midagi tunda. Kurbuse asemel tundeid üldse maha surudes muutub ta zombie-laadseks olendiks. Nathan Cowley / Pexels
Depressiooni all kannatavad miljonid inimesed. Ligi hiiliva depressiooni tunnusmärgid võivad olla mõnikord üsna üllatavad.

1. Oled ülimalt enesekindel ega karda midagi. Paljud inimesed hakkavad ligihiiliva masendusega võitlema nii, et käituvad vastupidiselt oma tunnetele. Depressioon tekitab abitust ja ambitsioonikad inimesed asuvad seda raevukamalt realiseerima auahneid plaane.

2. Sa võtad lõuna ajal üha enam napsi. Alkoholitarvitamine tuimestab emotsionaalset valu. Paraku tekitab see ka sõltuvust ja sul on peatselt ühe haiguse asemel kaks häda küljes.

3. Sa ületähtsustad seda, kui hästi voodis hakkama saad. Soov võimalikult palju ja eri partneritega seksida viitab samuti sellele, et võid olla depressioonis ja otsid lohutust.

4. Ärritud kergesti. Masendus ja abitustunne muudavad tigedaks ning pisiasjad ajavad hulluks.

5. Sa ei suuda midagi tunda. Kurbuse asemel tundeid üldse maha surudes muutud zombie-laadseks olendiks. Võid küll ise eluga hakkama saada, kuid selline olukord hirmutab su sõpru ja lähedasi.

6. Sa ei suuda seltskondlikest üritustest loobuda. Pidudel ja olengutel käimine teeb tuju heaks. Kui sellest saab ainus päästerõngas, et sa kodus olles oma muremõtetesse ei upuks, on asi tõsine ja peaksid mõtlema, kuidas masendusest vabaneda.

7. Sa ei suuda keskenduda. Korduvad ja häirivad mõtted kimbutavad aeg-ajalt kõiki. Depressioonis inimesed ei suuda neid üldse kontrollida.

8. Sa ei suuda vastu võtta kiitust, komplimente ega inimeste pakutud abi. Kui kaaslaste kiitused või poolehoid jätavad külmaks, otsi kiiresti abi. Sul on depressioon.

9. Sa teed aina kõvemini tööd, kuid ei mõtle läbi, kuidas paremini töötada. Masenduses inimesed ei leia uusi ega nutikaid lahendusi.

10. Sa nutad ja naerad sobimatutel aegadel. Masenduses inimeste emotsionaalne tasakaal on paigast ära.

Allikas: Forbes.com

Samal teemal

9. oktoober 2018, 10:25
ÄREVUS SEGAB ELU? Nii muudad ärevuse oma tugevuseks
4. oktoober 2018, 10:07
STRESS JA MURED KAOVAD. Selline mõju on kallistamisel
26. september 2018, 17:10
Töötus põhjustab depressiooni. Aga samuti need töökohad
20. september 2018, 00:01
AJUTEADLANE ÕPETAB: raske keskenduda? Luba oma ajul puhata!

11 KOMMENTAARI

1
+ 2. oktoober 2018, 07:45
12. Sa loed ühte ja sama raamatut iga päev algusest lõpuni ja see tegevus on ainult lugemine, mitte arusaamine, huvi.
13. Sa ostad oma korterisse uusi kardinad, mis ei paista läbi, sa tahad mööbli ümber tõsta , et oleks nagu kastis.
m
mmm 30. september 2018, 19:09
"Sa ei suuda vastu võtta kiitust, komplimente ega inimeste pakutud abi. Kui kaaslaste kiitused või poolehoid jätavad külmaks, otsi kiiresti abi. "
(loe edasi)
Loe kõiki (11)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee