Meeled

ÄREVUS SEGAB ELU? Nii muudad ärevuse oma tugevuseks (1)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 9. oktoober 2018, 10:25
Pane oma mustadele mõtetele piir, öeldes: "Nii, nüüd stopp! Need mõtted on täiesti kasutud." Vida Press
Ärevus on nagu hinge ihukaitsja. See hoiatab, kui miski ähvardab meie heaolu. Mõtle, et ärevus on positiivne nähtus, mille abil saad probleeme lahendada.

Ärevus on keha äratuskell, see võib olla põhjendatud või mitte. Sel võib olla reaalne  või kujuteldav põhjus. Ärevus tegelikult kaitseb inimest ja  võib anda märku näiteks suhteprobleemidest juba enne seda, kui tõeline probleem esile kerkib.

Inimeste tundemaailm on loodud erinevalt. Seda mõjutavad geenid, temperament, elukogemused ja hetkeseis. Mõnedel inimestel äratab ärevus alati  nii võimsaid tundeid, nagu elu oleks ohus. Teiste tunded on nagu tefloniga kaitstud. Nad suudavad ärevuse kergesti endast eemale lükata. Ehk isegi liiga kergesti.

Kui partner petab, võib see tekitada meis ebamääraseid tundeid juba siis, kui me veel ei tea, milles on küsimus. Keha hoiatab, et miskit on teoksil, miskit on viltu.

Ärevus hoitab ja kaitseb

Ärevus tahab meid aidata: äratada tähelepanu ja hoiatada. Kui õpid oma ärevust tundma ja sellega toime tulema, siis sinu sisemine tugevus kasvab.

Kui tunned, et sinu sisemine häirekell ärkab, siis peatu hetkeks ja mõtle, missuguses kehaosas sa ärevust tunned. Kas südamepiirkonnas, õlgades, kätes, otsmikus?

Vahel halvab paanika teovõime. Samad kasutud mõtted muudkui tiirlevad ja tiirlevad peas. Pane oma mustadele mõtetele piir, öeldes: "Nii, nüüd stopp! Need mõtted on täiesti kasutud. Ma üritan vaid anda oma parimat. Kui see ei õnnestu, siis ei kuku ka maailm kokku."

Mõni inimene hakkab vältima teatud  olukordi ja tundeid. Ta jääb oma ärevuse vangi: kannatavad nii inimsuhted kui ka toimetulek. Kui märkad enda juures seda, siis otsi abi kas lähedaselt või spetsialistilt.

Allikas: Me Naiset

Samal teemal

7. oktoober 2018, 12:00
8 kummalist põhjust, miks selg valutab
3. oktoober 2018, 08:16
PSÜHHOLOOG: vägivaldne laps on kasvatuse vili
2. oktoober 2018, 16:30
Kuulsus süvendas „Krooni“ tähe ärevushoogusid
30. september 2018, 14:11
10 depressiooni tunnust, mida sa võib-olla ei teadnudki

1 KOMMENTAAR

q
Q 9. oktoober 2018, 18:57
puhas alateadvuse ellujöömis instinkti viga. Ja ei ...seda ei ole võimalik "ise"muuta:)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee