Hügieen

OHTLIK IGEMEPÕLETIK: nii mõjutab see ka südant ja aju 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 31. oktoober 2018, 08:49
Hambaklambreid tuleb hoolikalt puhastada, et ei tekiks igemepõletikku.  Vida Press
Kuna igemepõletik ei põhjusta valusid, ei pruugi me sellele esialgu tähelepanu pöörata, kuid ravimata igemepõletik võib põhjustada isegi infarkti või trombi. 

Igemepõletikust võivad anda märku halb lõhn või maitse suus, samuti tursunud igemed, kirjutab portaal Kodus.ee. Igemepõletikule teevad meid vastuvõtlikumaks teatud haigused, näiteks reuma ning diabeet. Põletikule võime vastuvõtlikumad olla ka siis, kui kasutame ravimeid, mis mõjutavad sülje hulka ning koostist, näiteks põhjustavad depressiooniravimid paljudel  suukuivust.

Kõik vahendid, mida suhu pannakse, näiteks hambaklambrid, koguvad baktereid. Igemepõletiku vältimiseks tuleb selliseid vahendeid iga päev puhastada. Põletikku soodustavad ka suitsetamine ning halb suuhügieen, samuti raseduse või puberteedi ajal organismis toimuvad hormonaalsed muutused.

Kui  ohtik  on igemepõletik?

Igemepõletikku põhjustavate bakterite hulgas leidub ka selliseid, mis vereringesse sattunult võivad muuta inimese altiks südame- ja ajuinfarktile. Bakterid kinnituvad veresoonte seintele, kahjustavad neid ja võivad tekitada ka trombe. See on ka põhjus, miks ei tehta liigeseoperatsioone inimestele, kelle suuõõs korras pole.

Väljaravimata igemepõletiku tagajärjel võib tekkida ka parodontiit ehk hambakõrvalpõletik: hambad hakkavad logisema, halvemal juhul võivad need ka suust välja kukkuda. Haiguse arenedes võib parodontiit kahjustada isegi lõualuud.

Samal teemal

25. oktoober 2018, 18:00
TÕDE VÕI VALE? Kas kaariese võib saada ka suudlusega?
25. oktoober 2018, 13:08
ISA PANDI VANGI: mees toitis lapsi vaid Coca-Colaga, 4-aastasel tõmmati välja seitse hammast
25. september 2018, 14:34
Kaaries hävitas 2-aastase poisi hambad. Emale määrati 30 päeva tingimisi vangistust
21. september 2018, 16:24
HAMBAARSTIDE LIIT: arusaamatu, miks vanemad ei kasuta laste tasuta hambaravi võimalust

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee