Hea nõu

PÜSTI VÕI ISTUDES? Uroloog ütleb meestele, kuidas on tervislikum pissida (28)

Ohtuleht.ee, 2. november 2018, 12:01
Istudes pissimise nõue tuleb enamasti naistelt.  Vida Press
„Ma ei saa aru, miks mehed ei võiks istudes pissida,” imestab lugeja. „Kodus pissin juba aastaid istudes. Väga harva, kui seisan – enamasti siis, kui olen kuskile minemas ja on väga kiire.”

Kuidas siis on? Kumb viis pissida on tervise seisukohalt parem?

Samal teemal

Mõni aasta tagasi Hollandis Leideni ülikoolis tehtud uurimuses leiti, et mehed, kel oli eesnääre healoomuliselt suurenenud, tundsid end paremini, kui pissisid istudes. Istudes suutsid nad pissida rohkem ja kiiremini.

Eesnäärme healoomuline suurenemine on normaalne nähtus, mis kaasneb vananemisega. Eesnääre on suurenenud 80% üle 60aastastel meestel. Neljal mehel viiest põhjustab see ka häireid. Eakad mehed, kel on eesnääre suurenenud, tunnevad end istudes ilmselt ka turvalisemalt kui seistes.

Ka uroloogiaprofessor Teuvo Tammela kinnitab, et mõnedel suurenenud eesnäärmega meestel võib istudes sujuda pissimine kergemini. Mõnikord võib mees kõhukinnisuse tõttu tunda ebamugavust ka eesnäärmes ja potil istumine tundub parem valik.

Kuid uroloog arvab, et istudes pissimise nõue tuleb eeskätt naistelt, kes annavad märku, et mehed tilgutavad prill-lauale.

Õige ja loomulik viis urineerida on uroloogi arvates siiski püsti seistes. See on tervislikum asend, mil põis saab paremini tühjeneda.

Allikas: Iltalehti

28 KOMMENTAARI

p
Pets1 3. november 2018, 22:03
Ma pissin niipidi, et vahutab ... video : youtu.be/3EhQ1qJ_j0s
6
3. november 2018, 17:26
60 on see pensioni iga kus saab süstida ja oledki vähi saanud.
Loe kõiki (28)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee