Keha

Kas said nädalavahetusel piisavalt seksi? SPETSIALIST: lõpeta kordade lugemine! (3)

Ohtuleht.ee, 12. detsember 2018, 16:23
Pole vaja loendada seksikordi ja võrrelda seda teistega!  Vida Press
Mis sulle seostub sõnaga seks? Kas see on laupäevaõhtune vahekord koos abikaasaga teki all? Või seostub sellega kerge flirt tänaval? Või toob see meelde hoopis eneserahuldamise?

Inimesed mõistavad sõnu erinevalt. Kuigi enamikule tuleb sõnaga seks meelde paarisuhteseks, on viimastel aastakümnetel muutunud palju laiemaks arusaamad, mida peetakse seksiks, selgitavad seksiterapeudid Yle portaalis.

2000ndatel aastatel on kasvanud huvi uute seksikogemuste vastu ja valitseb trend, et soovitakse mitmekülgsemaid kogemusi. Sellest hoolimata kajastab meedia seksi valdavalt ikka kui naise ja mehe vahekorda.

Spetsialistide arvates peetakse ka üksteise hellitamist või suuseksi ikka veel vaid eelmänguks, mis on vajalik teekond vahekorrani. Ka sooloseksi ehk enesearahuldamist ei peeta sageli seksiks. Seksispetsialistide arvates võib see mõjuda inimeste enesetundele halvasti.

Ära loenda kordi!

Üldiselt peetakse naise orgasmi hea seksi mõõdupuuks, kuid seksiterapeutide hinnagul on sellest palju olulisem üldselt kogetud nauding. Spetsialistid ütlevad, et pole vaja orgasme kokku lugeda.

Naised, kel on raskusi orgasmiga, tunnevad end sageli pahasti, sest nad kogeksid oma naudinguid kuidagi valesti. 

Probleemina näevad seksiterapeudid ka seika, et seksi hinnatakse väga sageli selle järgi, mitu korda ollakse vahekorras, kuid seks on ka palju muud kui vahekord. Seks ei tähenda ainult suguühet. 

Kordade arvestamine võib tekitada nii meestel kui naistel rahulolematust, kui nad hakkavad end võrdlema sellega, mida on uuringutes või küsitlustes vastanud teised inimesed. Vahekordade hulk ei kõnele mingil juhul rahulolust, selline võrdlemine võib olla isegi ohtlik, arvavad spetsialistid.

Soomes tehtud suur seksiuuring näitab muu hulgas, et 2000ndatel aastatel on toimunud  märgatavad muutused seksikäitumises. Näiteks on vähenenud vahekordade arv ja suurenenud eneserahuldamise hulk. 

Samal teemal

25. detsember 2018, 18:00
VAATAD PORNOT? Nii mõjutab see abielu
25. detsember 2018, 11:56
SEKSUOLOOG IMRE RAMMUL: ka seenior tahab olla voodis tubli, vähemalt riigipühadel
12. detsember 2018, 11:16
UUS TASE EESTI VILJATUSRAVIS: sündis esimene laps, kelle embrüole tehti kromosoomianalüüs
11. detsember 2018, 12:56
NILBE TÜÜP: meessoost sünnitusabi arst ahistas naisi seksuaalselt üle 20 aasta

3 KOMMENTAARI

r
robot 14. detsember 2018, 11:20
saaks juba kersti juurde,kaua ma ononeerin
l
13. detsember 2018, 02:27
leht,lõpeta rõvetsemine pere- ja lapsesaamise teemal,sellega ei naljatata.Seks on järglaste saamiseks ja püha tegevus. Enne pulmi ja peale järglase eostamis seda ei harrastata. Pole viisakas seda rahvale peale suruda,kui tükitööd-siis ei tee seda varsti enam keegi.
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee