Hea nõu

PEAVALU PIINAB? 8 üllatavat põhjust, mis vallandavad selle kõige valemal hetkel  

Ohtuleht.ee, 4. märts 2019, 14:31
Peavalu võib põhjustada isegi ere valgus, näiteks päikese peegeldus lumel.  Vida Press
Kas tuleb tuttav ette – üritad nautida mõnd toredat hetke ja siis äkki hakkab pea lõhkuma. Selge see, et peavaluga tuleb arvestada, kui jood liiga palju või magad vähe, aga on veel mõned üllatavad põhjused.

1. Mõned toiduained

Peavalu võivad põhjustada kuivatatud, suitsutatud või laagerdatud toiduained, näiteks juust, salaami, suitsulõhe. Ka vein võib tekitada peavalu, eriti naistel. Jälgi, mida sööd. Tee kas või märkmeid, mida sa sõid enne peavalu tekkimist.

 Pexels

2. Nädalalõpp

Oled kogu nädala tublisti töötanud ja tahad end nädalavahetusel korralikult välja puhata. Ja siis äkki laupäeval – peavalu!

Üks võimalikke põhjusi on see, et kui ärkad hiljem ja jood ka kohvi hiljem, võib see vallandada võõrutusnähud ja pea hakkabki valutama.

Tegelikult soovitatakse tõusta iga päev umbes samal ajal, ka nädalalõppudel. Kui tahad, siis põõnuta kauem, aga mitte rohkem kui tund.

 Pexels

3. Suhted

Seda on muidugi lihtsam öelda kui teha: kui tunned end stressis ja kurnatuna, katsu sügavalt hingata. Hoia hinge kinni 5–7 sekundit ja siis hinga sügavalt välja. Tee nii mitu korda.

 Pexels

4. Arvutiekraan

Kui silmitsed päev läbi arvutiekraani, paneb see silmadele erakordse koormuse. Ja veel – jälgi, kuidas sa istud! Tee iga tund 10minutilisi pause. Kõnni, lobise kolleegiga või loe midagi vanamoodsalt – paberilt. Istu sirgelt! Sinu pea, aga ka selg ja kael ütlevad sulle aitäh!

 Vida Press

5. Lõhnad ja haisud

Paljudel inimestel vallandavad lõhnad allergia, aga ka peavalu. Tavalisemad põhjustajad on bensiin, tubakasuits ja parfüümid. Arvatakse, et üle 2 miljoni ameeriklase on lõhnadele tundlikud – nad ise ei pruugi seda teadagi.

Tavaliselt ei saa inimene väga kontrollida, mis lõhnad teda ümbritsevad. Kanna kaasas piparmündi- või lavendliõli. Arvatakse, et piparmünt leevendab peavalu ja lavendel mõjub üldiselt rahustavalt ning aitab vältida stressi ja pinget.

 Pexels

6. Juuksed

Kui oled oma juuksed liiga tugevalt kummiga kinnitanud, pole ime, kui pea hakkab valutama. Enamasti aitab, kui teed oma hobusesaba lahti.

 Pexels

7. Nutitelefon

Kui oled kummargil oma telefoni või tahvelarvuti kohal, paneb see kaelale tugeva pinge ja ongi peavalu käes. Kui peale selle veedad suure osa päevast arvutiekraani ees, paneb see silmadele erakordselt suure koormuse. See kõik on üks tavalisemaid peavalu põhjustajaid.

Ürita oma telefoni vähem näppida, aga kui teed seda, siis istu sirge seljaga ja nii, et sa ei pinguta kaela.

 Pexels

8. Päike

Ere päikesevalgus suvepäeval ja isegi päikese peegeldus lumelt võivad vallandada migreeni. Kanna päikeseprille, millel on 100% UVA ja UVB kaitse. Pane need enne välja minekut kindlasti ette!

 Pexels

Allikas: Prevention

Samal teemal

27. veebruar 2019, 12:54
MIS JUHTUB KEHAGA, KUI LOOBUD ÄKKI KOHVIST? 8 kõrvaltoimet, millega sa ei oska ehk arvestada
26. veebruar 2019, 18:26
TUNNE OMA VAGIINAT! 10 olulist seika, mida on vaja teada seksist ja vagiinast
26. veebruar 2019, 15:14
ISTUD JÄLLE KOGU PÄEVA? Nii rikud pepuvormi ja riskid nende kuue haigusega
24. veebruar 2019, 13:24
POHMELLIABI KÜLMKAPIST: 8 toitu, mis aitavad paremini kui aspiriin

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee